#31122
Anonim
Pasif

Sayın canan; risale-i nur’da anlatılanlar bizim inancımız ile paralellik kurmak ve birlikte olduğumuzu ifade edebilmek için belirtilen tümcelerle doludur. Dediğiniz zat-ı muhteremin sadece ismi zikredilmemiş yaşamı ile ilgili bilgiler de kayıtlarda mevcuttur. Sizden son bir ricam; siz söyleminizde yengi sayılın.Lütfen gerçekci bir araştırma yapın, geniş anlamda…Özür dilerim ” yengi “nin eş anlamlısı ” galip ” demek ki; bunu da antiparantez içinde belirteyim.

Burada sözü fazla uzatmanın bir anlamı yok ! Zira bir başka bölümde de dediğim gibi,bu gibi konularda bir polemiklik yaratmak ve de yazı yazmış olmak için yazmak istemiyorum. Eğer beyin jimnastiğine gereksiniminiz varsa;sizi satranç turnuvalarına beklerim ( Ki; üç haftadır İzmir’deyim,Tıp fakültesinde sizi tanıyan biri yok !… Ne Ege tıp ne İzmir tıp, öğrenci olarak.. Diyeceksiniz ki, tanıyan olamaz. O zaman içinize kapanık bir kişisiniz ya da devamlı yazılarımda belirttiğim gibi “canan ” sınız ; tanıdığımız. Yani tıp öğrencisi değilsiniz. )

Sizinle fazla konuşmamın bir yararı olduğunu sanmıyorum.Bu ikinci ve de son sayılan bir yazım. Ne yazarsanız yazınız size yanıt vermeyeceğim. Rab, yüreğinize dokunsun ve de kendinize göre iyi eğlenceler. Zira burada, Rab’bin adı zikredilir ki;- biraz kaba olacak, kusura bakmayın – ( halk deyişiyle söyleyeceğim ) sizin gibi ayranın tadına göre yazı ya da kişlere göre yanıt verip laf eveleyip geveleyemeyiz ki;burası mac donald’ın eğlence yeri değil,yüreği Rab’de olan insanların yeridir.

Rab, yüreğinize dokunsun.
Rab, sizi cehennem ateşinden korusun.
Rab, size Kendi yolunda yürek versin. Amin. hisusa