#29028
Armagan
Anahtar yönetici

Maalesef Türkiye’mizin yurt icinde yasayan Hristiyan vatandaslarıyla olan iliskisindeki karnesi hic de içaçıcı degil. Hristiyanlar taa Osmanlinin son günlerindeki zorunlu göçe tabi tutulmadan ve Anadoludan sürülmelerinden, yine 1924 Karaman Ortodoks türklerinin Yunanistan’a sürülmelerinden tutun da, Inönü zamanindaki Varlik Vergisine kadar, daha sonra 5-6 Eylül Olaylarina, daha sonra da Rahip Cinayetlerine, ve Hrant Dink ve Malatyadaki katliama kadar sürekli saldırılara ve aşağılanmaya maruz kaldılar. Basına yansımış veya yansımamış daha yüzlerce tehdit, dayak, küfür ve aşağılanmaya maruz kalmış bizim öz vatandaşlarımız, sadece İsa Mesih’in yolunda yürüdükleri ve müslümanım demedikleri için, kendilerini bu vatanın din jandarması tayin eden bir avuç katil tarafından sürekli tehdit edilmekteler. Ankaradaki bu olay maalesef son olmayacak. Birileri yine şeytanın fısıltılarına kulak verip suçu sadece Hristiyan olmak olan birilerine saldırmak için yola koyulacaklar..

Oysa Hrıstiyanlığın ilk doğduğu ve yayıldığı topraklardan birisidir Türkiye.. Batının dolarına, avrosuna, turistine, kızlarına, fabrikatörlerine, profesörlerine, yıldız futbolcularına, teknolojisine – evet, Batının her şeyine ‘Evet, buyursunlar’ diyeceksiniz, ama İnciline ve inancını tebliğ eden hristiyanlarına ‘Hayır, buraya giremessiniz’ diyeceksiniz.. Bu çifte standart degil de nedir?

Hristiyanlar neden hep Türkiyede ve diğer İslam ülkelerinde dışlanıp baskı ve zulüm görüyorlar? Müslümanların böylesine dışlandığı, zulüm gördüğü, inancından ötürü kovulduğu bir Hristiyan ülke gösterebilir misiniz yeryüzünde? Neden Avrupada veya Amerikada yaşayan müslümanlar Hristiyan toplum içerisinde dininden dolayı saldırı ve asagılanma görmüyor? Tabii, ırkçi grupların saldırılarını bu kapsamda ele almıyorum.. Sadece inanç bazında ele alıyorum.. Avrupada 7 milyonun üzerinde müslüman yaşıyor ve hemen hemen her sehir ve kasabada bir ve birden çok cami var.. Her caminin cemaati ve imamı var.. Hangi Avrupalı şimdiye kadar burada cami istemiyoruz, gidin yoksa sizi keseriz diye hangi camiye saldırıda bulundu? Hangi imamı öldürdü? Biraz hoşgörü, biraz insanlık yok mu vicdanlarınızda? Lafa gelince ‘En hoşgörülü din bizim dinimiz, en mükemmel ve en son din bizim dinimiz’ diyen müslümanlar bize yapılan bu saldırıları duyunca ne düşünüyorlar acaba? ‘Oh! Çok iyi olmuş! İnsallah geberirler… Ülkeden &%^_> olur giderler’ mi diyorlar? Yoksa, bizi sadece insan olduğumuz için sevip kabul ediyor ve kendilerinden birileri gibi mi görebiliyorlar?

Biz de bu vatanın evlatlarıyız. Vatanımızı en az sizin kadar çok seviyoruz, ama tek farkımız var; Muhammed’i değil, İsa Mesih’i izliyoruz. Kimileri Muhammed’i, kimileri Ali’yi, kimileri Lenin’i, kimileri Buda’yı izliyor bu vatanda.. ama hepimiz türküz ve herkesin inancına, siyasi düşüncesine, tuttuğu fotbol takımına saygı göstermek zorundayız..

‘Yaradılanı severim Yaradan’dan ötürü’ sözünü, gelin, artık gerçek hayatta söz, tutum, düşünce ve davranışlarımızla hepbirlikte birbirimize gösterelim.


Evangelist – HristiyanTürk