#31213
Anonim
Pasif

Yaşam iyi mi?:

O zaman şu soruyu kendimize sormamız gerekiyor. Bütün bunların ışığında yaşam iyi mi?
Evet, bu soruyu size soruyorum yaşam iyi mi?
Yaşamınızın bir amacı var mı?
İnanan bir kişi olarak hiç kuşkusuz şu cevabı vereceğiz; “Yaradılışımızın amacı Tanrı’yı yüceltmek ve O’ndan sonsuza kadar zevk almaktır”.
Evet, bu doğrudur tabi ama siz gerçekten yaşamı iyi buluyor musunuz?
Gerçekten yaşamı anlamlı buluyor musunuz?
Eğer anlamlı buluyor ve yaşamın amacı olduğuna inanıyorsanız o zaman neden her anını değerlendirmeyi denemiyorsunuz?

Yaşam gerçekten Tanrı’nın görkeminde görkem içinde görkemdir. Görmesini bilene.
İnsan öldürmek en büyük suçtur. Ya zamanı öldürmek. Birisi fiziksel cinayetse diğeri ruhsal cinayettir.
İnsan Tanrı’da zevk almak için yaratılmıştır. Aden bahçesi “zevk” bahçesidir.
Bu nedenle insan olarak bize düşen bizde olan Mesih’te ve Tanrı’nın Kutsal Ruh’unda Tanrı’yı yüceltmek ve O’ndan sonsuza kadar zevk almaktır.
Yani kısacası esas yaratılmış olduğumuz ana Mesih’in kurtarış lütfunda yeniden dönmektir.

Yaşamın farkındalığı ile her saniyenin değerini algılayarak ve yaşadığımız anları tek yönü ile değil bütün yönleri ile kucaklayarak hem de “Her Şeye Kadir Olanın” her şeyin tek egemeni olduğunun bilincinde. Ve o egemenliğin uçsuz bucaksızlığı içinde yaşamın uçsuz bucaksız renkleri ve yönleri olduğunu bilerek.

Hayatı şimdi Tanrı’da yeniden kucaklamaya, yeniden keşfetmeye ve İsa’nın vaat ettiği ve bize lütuf olarak sunduğu “bol yaşamı” yeniden ve her yönüyle ve çok yönüyle gönenmeye ne dersiniz?

O zaman “bir anda bütün dikkatinizi tek bir şey yapmaya verin” “bu dikkatimizi belli bir düzen içinde yaşamımıza alalım, belki günde bir on beş dakika ile hayatı, hayatımızı yeniden gözlemlemeyle adım atalım” “sonra bütün bu algıları Tanrısal yaşam adımlarımızı belki de sözel olarak tekrarlayarak yaşamımıza yaşam prensibi olarak işleyelim” ve sonra “Tanrı’nın öğrencisi olmamız gerektiği gibi O’nun bize lütfettiği yaşamında öğrencisi olmayı arzulayalım” ve “yaşamın Tanrı’yı yüceltmek ve O’ndan zevk almak için olduğu bilincini irdeleyelim” unutmayalım ki Tanrı her şeyi yarattı ve iyi olduğunu gördü.
İyi olan o muhteşem Tanrı’ya yücelik olsun.

SEVGİDE KALINIZ. ( SON )