#29808
Anonim
Pasif

Kutsal Kitap’ta dünya dışı zeki yaşam hakkında herhangi bir bilgi yoktur.UFO araştırmacılarına soracak olursanız, Kutsal Kitap içinde uzaylılar hakkında bilgiler vardır; ama bunların hiç biri bana tatmin edici şeyler gelmez.

Alıntı yaparak bir örnek verebilrim

İncil’de M.Ö. 900’lerde yaşamış olan İlyas Peygamberin oğluyla birlikte Ürdün Nehri’ni geçişi anlatılır: “Onlar konuşarak giderlerken oldu; birdenbire ateşten bir araba ve ateşten atlar belirdi ve onları ikiye ayırdı. Ve bir kasırga İlyas’ı göklerdeki cennete çıkardı.” Bu bize göre çok net bir uçan daireye alınma hikayesidir.

Bu ve bunun gibi örnekler mevcuttur; ama dediğim gibi verilen örnekler bana çok da tatmin edici gelmiyor.

Şuda var…Türkiyede, UFO yada dünya dışı zeki yaşam işleri ciddi anlamda çok ama çok kötü insanların elinde.Hepsi kendi hayal dünyasında yaşıyorlar ve insanların da buna inanmasını bekliyorlar.Geçenler de, Ürgüp’teki UFO müzesinin sahibi anahaber bültenine çıktı ve uzaylıların müzeyi sık sık ziyaret ettiğini, en son ziyaretlerinde ise kendilerine ait olan msn adresi bıraktığını, o günden sonra da msnde uzaylılarla webcam açıp sık sık konuştuğunu anlatıyordu ve insanların da bu saçmalıklara inanmalarını bekliyordu.Bu işlere bu tarz insanlar baktığı için, malesef ülkemiz de dünya dışı zeki yaşam konusunda ilerleyememiştir.

Kendi düşüncelerimi yazmam gerekirse.Dünya dışı yaşama inanan bir insanımdır.Koskoca uzayın, sadece, kainatın katrilyonda biri kadar bile olmayan, dünya için yaratılmış olabileceğini düşünmek bana pek te mantıklı gelmiyor.Artık dünya dışı zeki yaşam mı vardır, dünya dışı zeki olmayan bir yaşam mı vardır (hücreler gibi, bitkiler gibi) yoksa şuan adını henüz koyamadığımız bambaşka bir şey mi vardır bilemiyorum; ama ne olursa olsun Rab’bin koskocaman kainatı sadece dünyaya figüran olsun diye yaratmış olabileceği düşünmek bana komik geliyor.