#28692
Anonim
Pasif

Mesih’te bebeklik çağında olanlar: Hristiyanlığı yeni benimsemiş kişiler, ateist ve hristiyan olmayan öğrenciler gibi değildirler.Bu kişilerin içinde Kutsal Ruh yaşar ve bu ne kadar büyük bir fark yaratır bir bilseniz ! Kutsal Kitap birdenbire mantıksız ve kabul edilemez bir kitap olmaktan çıkar. Taze, heyecan verici; kişiye, yaşama uygun ve heyecan dolu görünür. Ama değişen Kutsal Kitap değil, bizizdir.

Mesih’e iman ettiğim geceyi hala hatırlıyorum. On yedi yaşındaydım ve Billy Graham’ın The Restless Ones adlı filmine gitmiştim. Filmin sonunda yaşamımı Mesih’e adadıktan sonra bana eve gidip Yuhanna bölümünü okumam söylenmişti. O gece , herkes yattıktan sonra bir Kutsal Kitap bulmak için bütün evi aradım ( dindar bir aile değildik ). Sonunda ailemin bir motelden aldığı Kutsal Kitap’ı buldum. Yuhanna bölümünü bulmak birkaç dakikamı almıştı. İstekle okumaya başladım. Birkaç gün sonra ise İncil’in başka bir çevirisini satın aldım ve baştan sona kadar okudum; sonra da her gün onu okumayı sürdürdüm. Geceleri bir cep radyosuyla yatar ve hristiyanlara hitap eden radyo proğranlarını dinlerdim. Kutsal Kitap’ı ne kadar okuyup dinlesem doyamıyordum !

Ancak istek ve şevkime karşın henüz Pavlus’un ruhsal bir hristiyan diyebileceği türden biri değildim. Yeni doğan bir bebek gibi , Kutsal Kitap’a karşı büyük bir iştah duyuyordum, ama Tanrı sözünü anlama ve yaşamıma uygulama kapasitem sınırlıydı. ( Jack KUHATSCHEK )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.