#29891
Anonim
Pasif

@soni 3279 wrote:

arkadaşlar öncelikle hepimizin zafer bayramı kutlu olsun
ben inançlı bir müslüman olarak,’türkler hristiyan olamaz’ deyişine katılmadığımı söylemek istedim.
allah herkese hür bir irade vermiştir ve herkes kendi inancını seçme hakkına sahiptir.ben müslümanlığı ailem müslüman olduğu için değil,gerçekten müslümanlığı anlamaya çalışıp onda huzur bulduğum için seçtim.
hepinize saygı duyuyorum seçiminizden ötürü,aynı zamanda hepinizdende saygı bekliyorum.
lütfen müslümanlığı gerçekten anlamaya çalışmadan inancımız hakkında hakaretlerde bulunmayın,inancımızı karalayacak söylemlerde bulunmayın.
müslümanlığı yalnız yobaz insanlara bakarak değerlendirmeyin.kuranı ayetleri ayrı ayrı okuyarak değerlendirmeyin.kuran bütün olarak yorumlanması gereken bir kitaptır.başını sonunu anlamadan karışık okursanız onu kalben anlayamazsınız ,tamemen yanlışa düşersiniz.bugün müslüman olan birçok yobaz insanın üzülerek kuranı anlamadıklarını görüyorum ve üzülüyorum.
şunuda söylemek isterimki kuranın her kelimesi anlam içerir.bunuda herkes göremez.dün bu foruma girdiğimde gerçekten üzüldüm.islam dışardan ne kadar kötü,korkunç görünüyo diye kendi inancımdan ürktüm bi an.hakaret dolu ,islamı küçümseyen mesajlara üzüldüm.sonra kuranı açtım içimi rahatlatır diye ve karşıma çıkan ayet sonunda şu sözler vardı ”ilimden nasipsizlerin üstüne allah işte böyle mühür basıyor.o halde sabret!kuşkun olmasınki,allahın vaadi haktır.imanı kemale ermemişler seni hafifliğe sevk etmesinler/seni küçümseyemeyecekler.”işte ben bu yüzden imanlıyım.ne zaman başım sıkışsa imanla kuranı açıyorum ve o hep beni rahatlatıyor bana yol gösteriyor.arkadaşlar bu konuda sizlerle tartışmaya girme taraftarı değilim ama sizden bir ricam var.
lütfen bundan sonra nancımızı küçümsemeyin!
hepinizin inancına saygı duyuyorum ve sizdende aynı saygıyı bekliyorum.lütfen söylediğiniz her şeyin birilerini incitmediğinden emin olmadan yazmayın.
allah hepimizi korusun

canım kardeşim bende bir müslüman olarak busiteye girdiğimde aynı senin gibi çok üzüldüm..elbette onlara karşı çıkma inançlarını kötüleme gibi bir hal içinde değilim.senin gibi düşünüyorum..dinde özgürlük şart değilmi..sevgiyle kal