#31498
Anonim
Pasif
baslangic;10811 wrote:
son yazımda son sözlerimi söyledim, iki ayetten çok daha fazlası olduğunu sizde biliyorsunuz, ben iyi niyetimi göstermek için 3 ayeti koydum. sizlerden gelecek tüm tepkilere rağmen düşüncelerimi ifade ettim. Uslubunuzu dahada sertleştirebilirsiniz, inanın bir önemi yok. Bu konu hakkında artık yeni yazı yazmayacağımıda söylemiştim, konu dağılıyor, ama sizler istediğiniz şekilde yazabilirsiniz…

– Hala ne anlatmak istediginizi anlamadim.
– Önce bu neyi degistirir demistiniz.Simdide 3 ayet yazdiginizi(konuyla alakasini göremedigim) ve düsüncelerinizi ifade ettiginizi yazmissiniz.
– Kimsenin uslubunu sertlestirdigi yok.Sadece sizi anlamaya ve size yardimci olmaya calisiyoruz.
– Konu dagiliyor demissiniz ama konunun ne oldugunu bir bilsek?!?!
– Bizler istedigimiz gibi degil Kutsal Kitap bizlere nasil ögretiyorsa o sekilde yazmaya calisiyoruz.Siz bunu anlayamayabilirsiniz.Cünkü Kutsal Kitap söyle der:Dogal kisi,, Tanri’nin Ruh’uyla ilgili gercekleri kabul etmez.Cünkü bunlar ona sacma gelir,ruhca degerlendirildikleri icin bunlari anlayamaz.Ruhsal kisi her konuda yargi yürütebilir,ama kimse onun hakkinda yargi yürütemez.1.Korint.2,14-15
– Kutsal Kitap’ta aklimiza,mantigimiza uymayan cok ayetler olabilir ilk görünüste.Bunlari hemen elestirmek yerine anlamaya calismak ve Tanri’nin bize ne anlatmaya calistigini düsünmemiz gerekmektedir.Insanin hatali ve günahkar oldugunu Tanri’nin ise kusursuz ve herseye egemen,herseye gücü yeten oldugu cogu kez unutuluyor.
– Bizlerin size birseyler kanitlamaya veya sizi ikna etmeye lüksü yoktur.Ikna olmak ve Tanri’nin düsüncesini bilmek iman etmek istiyorsaniz, Tanri’nin diri sözleri olan Kutsal Kitap’i okumaniz ve anlamaniz gerekmekterdir.Dua ederek okumaya baslamaya ne dersiniz?

Rab’bin esenligi,lütfu ve merhameti sizinle olsun.