Re: Tek Yaratıcı – Tek Allah

#30225
Anonim
Pasif

sayın AbdülKadir bey size esenlik olsun;
Titus braderimin ifadesinde onunla hemfikirim.bu konunun uzamasını istemem çünkü polemiğe döner. Şunu bilmelisiniz ki insan algısı doğal bendiliğin dürtüleri ile olgunlaşır. Size bir önceki yazımda anlatmaya çalıştığım şeyleri sanırım algılamak istediğiniz şekliyle usunuza yerleştirdiniz.
Öncelikle şunu belirtmek isterim, siz yazınızda ne kadar güzel bir şekilde RAB İSA MESİH’i biz Hristiyanların TANRI olarak gördüğümüzü belirtmişsiniz. Peki sorarım size madem bizim mantığımızla düşünme yeteneğine sahipsiniz, o halde neden bana peygamberlerden örnek veriyorsunuz. Musa, Davut, Yeremya,Yeşaya ve yaşamış olan tüm peygamberler elbette ki değerlidir. Fakat arada kaçırdığınız onlar tek yaşamın, tek gerçeğin nerede olduğunu gösterirler oysaki Mesih İsa “Yaşam ve gerrçek Benim” diyor.
Ne sizi ne de herhangi bir insanı elbette ki kırmak istemem.
Yahya peygamber İsa Mesih’i gördüğü zaman “ben O’nun çarıklarının bağını bile bağlamay layık değilim” der. Sizce neden. Kutsal Kitap’ı okuduğunuza inanıyorsunuz fakat benden size dostça bir öneri, lütfen dikkatli bir şekilde okuyun ve beyninizdeki sabitlenmeden kurtularak bunu anlamay çalışın. Lütfen yanlış anlamayın bunu bir hakaret olarak söylemiyorum. En son karşılaştırmalarda siz zaten kendiniz farklılıkları ortaya tekrar beni teyit edercesine koymuşsunuz. Sanırım kendi yazdıklarınızı okumadınız.

Tekrar size söylemek isterim ki her hangi bir şekilde herhangi bir insanla polemiğe girmek istemem. Şayet Kutsal Kitap hakkında soru sormak isterseniz(karşılaştırma yapmadan) hem ben hemde sitedeki diğer kardeşlerim size yardımcı olacaklardır.
Bizler Kutsal Kitap’ın bize bildirdiği şekliyle TAnrı’yı tanıdık ve Kudretli Kurtarıcı RAB İSA’ya iman ettik. Yücelerde olan YHVH karanlıkta olan her canı ışığa eriştirsin.