#30180
Anonim
Pasif

Sayın abdulkadir; siz sözcükler üzerinde oyun oynuyorsunuz. Bence bir yıl değil; dünyasal düşünmeden bir on yıl çalışmanızı öneririm. Zira gerçek ve diri Tanrı’yı olmayan bir şeyle karşılaştırıyor ve liberal düşünceyi empoze etmeye çalışıyorsunuz. Ne oruç konusu ne de diğer sözcüklerin anlamı sizin dediğiniz gibi değildir. Kitaplar konusunda bir sorum var. Açılım yapabilecek biri var mı ? benzeri.Orada bir açılım yapabileceğinizi umuyorum. Papa, Kutsal Kitap değildir. Bir inanlı için gerçek rehber, Kutsal Kitap’tır. Hangi hristiyan mezhebinde olursa olsun; İsa Mesih’e inandıkları için hepsi kardeşimdir.Ama !… Şu amalar yok mu ? Hep söylerim. Kutsal Kitap’ın satır aralarını okumadan;iki kitap okumakla sayın chonk’un dediği gibi herkes kendini ilahiyatçı sanıyor ya da teolojist sanıyor. Bu gücü nereden alıyorsunuz ? diye sorarsanız. Bir kardeşin dediği gibi; Kutsal Kitap’tan alıyorum. Tabi ki; dünyadaki bütün insanların hoşgörü, birlik, beraberlik, alçakgönüllü, saygı dolu, barış içinde, YHVH sevgisi içinde yaşamalarını, savaşların olmadığı Tanrı’nın Egemenliği olduğu bir dünya içinde yaşamayı isterim. Bunu da insanlara anlatmaya çalışıyoruz.
Kutsal Kitap’ta şeytan için aslan kelimesi kullanılmıştır. Aynı zamanda İsa Mesih için de. Ama galip gelecek olan Aslan İsa’dır. Bir kardeş sanırım izmirligizem ki; yazısında günah ortadan kalkmadı diyor. İsa; günahlı insanların kurtulması için öldü. Ama günahı dünyadan kaldırmadı. Eğer benliğiniz devam ediyorsa; siz yeniden doğmanıza rağmen dünyasal Hristiyan olmaya devam ediyorsanız sonucuna sizler katlanacaksınız. Kimlerin kurtulacağının sayısını biz bilemeyiz. Nuh olayında olduğu gibi ! Sekiz kişiyle, dünyada insanlık soyu devam etti.
Liberal davranarak ölü kiliseler yaratmayalım. Ölü kiliseler, batıda çok. Bu demek değil ki;insanları sevmeyelim. Tabi ki, seveceğiz ve de insanlara karşı alçakgönüllü olacağız. Sadece Rab’be karşı bir alçakgönüllülük değil. Zira, Tanrı, insaları yaratmıştır. Onların üzerinde Tanrı’nın sözü geçerlidir. İnsanlara karşı alçakgönüllü olamıyor ve sevgi dolu yaklaşamıyorsak Tanrı’ya karşı gelmiş oluruz ki; onların dünyasal ( benliğe, insan mantığına dayanan )düşüncelerini kabul ederek de hareket edemeyiz. İsa Mesih izleyicisi, dünyasallıktan farklı bir yaşam sunmak zorundadır. Rab, yüreğinizde olsun.

Not: Siz Hristiyan Forum’da bazı yazılar yazan ve sonra özür dileyen kişi misiniz ? Yazılara tekrar baktım da ; sayın fevzi ve chonk’un o yazılara güzel yanıtları var ve hala da duruyor.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan neye yarar ? isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun