#28856
Anonim
Pasif

:papatya: İnsanlar Cennette Yiyecek Yiyecek mi ?

Yemek yemek, dünyadaki gündelik yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. Cennette yemek yiyip yiyemeyeceğimizi merak etmemiz bu yüzden normaldir. Kutsal Kitap’ın cennette yemek yiyeceğimize işaret ettiğine inanıyorum.

Yüceltilmiş bedeninde İsa yemek yemiştir ( Luka 24: 41 – 43 ). İkinci gelişinden sonra Mesih’in dünyadaki binyıllık dönemi sık sık büyük bir ziyafet ya da birleşme sofrası olarak tasvir edilmiştir . Mat. 8:11 ; Vahiy 22: 1-2 ise göksel şehirde bulunacak olan yaşam ağacını tasvir eder:

Melek bana Tanrı’nın ve Kuzu’nun tahtından çıkan billur gibi berrak yaşam suyu ırmağını gösterdi. Kentin anayolunun ortasında akan ırmağın iki yanında on iki çeşit meyve üreten ve her ay meyvesini veren yaşam ağacı bulunuyordu. Ağacın yaprakları uluslara şifa vermek içindir. “

Vahiy 22:2, ağacın meyvelerinden yiyeceğimizi özel olarak asla ifade etmemektedir. Fakat metindeki anlam, meyvelerin bunun için olduğu yönündedir. Adem ve Havva, Aden bahçesindeki yaşam ağacının meyvesinden yemişti ( Tekvin 3:22 ).

Bazıları cennette yemek yemenin bizim için olası olan fakat zaruri olmayan bir şey olacağına inanmaktadır. O, basitçe söyleyecek olursak zevk ve arkadaşlık için bize olanak sağlayacaktır. Bu görüşü benimseyenler bedenlerimizin yemek yemeye uygun olacağına fakat şimdi olduğu gibi hayatta kalmak için ona bağımlı olmayacağına inanmaktadırlar.

Diğerleri, yaşam ağacının meyvesinden yemenin zaruri olacağını ileri sürmektedir. Onlar, yaşam ağacının meyvesinin bize ölümsüzlük verecek olan şey olduğunu kabul etmektedir. Tıpkı Adem ve Havva için başlangıçta söz konusu olduğu gibi.

Bu görüşlerden hangisi dpğru olursa olsun cennette yemek yiyeceğimiz gerçeği olduğu gibi kalmaktadır. Aslında bu görüşlerin her ikisi de galiba doğrudur. Yaşam ağacından yemek bizim için gerekli olacak. Fakat zevk ve doyum için diğer her türlü kaynaktan da yiyeceğiz. Bununla birlikte, cennette odak, yiyecek ve yemek üzerinde değil de kurtarıcımız İsa Mesih üzerinde olacaktır. ( Dr. M. H. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:elsalla: