ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI ALO DUA Tanrım sana ihtiyacım var ( Dualarınızı bekliyorum ) Re: Tanrım sana ihtiyacım var ( Dualarınızı bekliyorum )

#31776
Anonim
Pasif

Neden bu kadar karamsarsın sevgili SHalom?

Tüm sıkıntılarını, yüklerini, zorluklarını, günahlarını dua ile Rab’bin ellerine ver, O’ndan utanma. Canını almasını değil, ama burada, bu dünyada yaşayıp başka insanlara Mesih’i müjdeleyebilmen için yaşama sevinci ve güç vermesini iste. Sorunsuz, problemsiz kimse yoktur, ama bazıları çok zorlu denenmelerden geçerler. Fakat her durumda, hem herşey yolundayken, iyi giderken, hem de tükenmiş, bitmiş bir durumdayken Rab’be bakarsan, O’na güvenirsen, O’nu yüceltirsen yüreğinin sevinçle dolduğunu farkedeceksin.

O zaman yaşam koşullarının getirdiği ağırlıkları, zorlukları taşımak öyle zor olmayacak, çünkü Rab seni taşıyacak, O seni yüklenecek, gereken gücü ve esenliği verecektir inan! Böyle durumlarda imanlı, güvendiğin bir kardeşine sorunlarını açarak birlikte dua etmek çok önemlidir. Bunu mutlaka yap.

‘Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın. Baba’ya iman edin, bana da iman edin’ (Yuhanna 14:1).

‘Sıkıntı gününde beni çağır, seni kurtarırım ve adımı yücelteceksin’ (Mezmur 50:15).

İsa Mesih sana yardım etmek için kendisine güvenmeni bekliyor. Sıkıntı gününde seni kurtarmak, günahlarından ve suçluluk duygularından arındırmak için bekliyor, çünkü seni seviyor.

Sevgilerle