#30257
Anonim
Pasif

@abdulKadir 8701 wrote:

Sayın Fırat bey,

öncelikle Tanrı’nın demokrat olmadığı konusunda hemfikir olmamızın beni sevindirdiğini belirtmeliyim. Demokratlık Allah’a isyan olan her konuda da özgürlüğü savunduğu için dindar insanların benimseyeceği bir sistem olamaz, doğru. Ama aynı Tanrı, fikirlerin özgürce ifadesinin önüne geçmez. Yanlış fikirlere sahip olanlar ölümden sonra yargılanacaklardır ama bu dünyada yargılamak bizim işimiz olmamalıdır.

Görüyorum ki sizin gibi düşünmeyenler, gerek kendi dindaşlarınız arasından olsun gerekse farklı dinden olsun paylanmaktan kurtulamıyorlar. ”Bu forumda sadece rumuzu fırat çölgeçen’li olanlar yazabilir” gibi bir hava içindesiniz. Bu havaya öylesine kaptırmışsınız ki kendinizi, tehdit yollu birşeyler ima etmeye çalışmışsınız. ”Forumda sadece üye yazılı olduğuna” falan aldanmamalıymışım… Üye olsanız, admin olsanız veya başka bir statüde olsanız ne değişecek anlamış değilim. Yaşınıza ve bir ‘Tanrı hizmetçisi’ olmanıza hürmeten haddimi aşmayacağım. Ama bu tavırlarla beni site yönetimine ispiyonlamanız hiç yakışmıyor size.
”Tanrı sevgidir” deyip O’nun gazap yönünü eyleme geçirmeniz bir çelişki değil mi? Yoksa Tanrı sadece sizin için mi sevgidir?
Cümlelerinizin sonunda esenlik dileyip, Rabbin ışığına emanet edip, bunun ardından esenliği bozacak ithamlarda bulunmak nasıl bir şeydir?

Site yöneticilerinden ricam, eğer yazdıklarımda forum prensiplerine aykırı bir durum varsa belirtmeleridir. Misafir istenilen yerde kalır.
Ayrıca hiçbir müslümanın girip birşeyler yazmasını istemiyorsanız, islam hakkında hiçbirşekilde söz etmeyin, ki bizlere cevap hakkı doğmasın. Aksi halde hem yönetici hem de üye arkadaşlar hakaret ve saldırı niteliği taşımayan tartışmalara tahammül göstersinler.

Sayın Fırat bey, propagandamızı kendi sitemizde yapmamızı salık vermişsiniz. Yapıyoruz zaten, ama bizim sitede sizin de propaganda yapma hakkınız var. Bunu yapan hristiyan arkadaşımızda vardı. ”Şeytan bunun neresinde?”

”Müslüman o kimsedir ki, sözü dinler ve en güzeline uyar”
Doğruya ulaşmak için dinlemek,
dinlemek için bir araya gelmek,
bir araya gelmek için hoşgörü gerek, değil mi?

Size müslüman olun demiyorum ama Tanrı’dan bahsedilen yerde siz de bu prensibe riayet etseniz olmaz mı?

(Not: Sorularım cevap vermeniz için değildi. Bana son cevabınızı yazmıştınız. Aramızda hoşgörü hakim olana kadar uzak kalmak forumun hayrına olacaktır.)

Aslında dün gece size bu konu hakkında başka bir başlıkta yazmıştım; ama yayınlanmamış yada ben göremedim… En iyisi bir kez daha yazmaktır…

İslam hakkında doğru bilgiler sunmuyorsunuz. İslam’a göre Allah’a inanan her kişiyi Tanrı sevmez. En basit örneği, Kuran-ı Kerim’de maide 72 den başlayarak Hristiyanların nasıl kötülendiğini ve nasıl kafir ilan edildiğini rahatlıkla görebiliriz.

Ayrıca Fırat Abi’de çok haklı. Bakın ilk mesajlarınızda, ki bunların hepsi dostluk ve anlayış hakkındaydı, Fırat Abi size karşı çıkmıştı. Ben ise Fırat Abi’nin bu karşı çıkmasını yadırgamıştım ve bir şekilde sizin güzel mesajlarınızın yanında yer almıştım. Ama yaşanmışlık dedikleri şey bu olsa gerek (Fırat Abi’nin yaşı benden oldukça büyüktür) gel zaman git zaman Fırat Abi haklı çıktı ve açıkçası ilk başlarda sizin dostluk dolu mesajlarınızın yanında yer aldığımdan dolayı da pişmanlık duydum.