#30191
Anonim
Pasif

Fırat Abi benim aklım bu konuda gerçekten çok karışık. Doğru hangisidir bilemiyorum. Aslında düşüncelerimi açıklamakta da zorluk çekiyorum. Herşey birbirine bağlı ve detaylı konular.

Sonuna kadar Mesih İsa’nın öğretilerini benimseyen bir insanım ve başka dinlerede sonuna kadar karşıyım. Ama bazen öyle anlar geliyor ki, başka dinden olduğunu iddia edipte aslında farkında olmadan Mesih İsa’nın yolunda yürüyen insanlar tanıyorum. İşte bu nokta da aklım karışıyor ve “Bu insanların hali ne olacak?” sorusunu düşünüyorum.

Şimdi nickini anımsamıyorum; ama geçenler de bu forumda bir bayan müslüman olduğunu iddia ediyordu ve aynı zamanda da çok eşliliğe karşı olduğunu ve hiç bir bayanın da çok eşliliği kabul edemiyeceğini söylüyordu. Fırat Abi siz de çok iyi bilirsiniz ki dinler dogmatiktir. Bir dinden olmanız için o dinin herşeyini benimsemeniz gerekir. En ufak bir şeyi bile red ediyorsanız, zaten siz o dinden değilsinizdir.

Bazen bakıyorum, kişi çok eşliliğe karşı. Aynı zamanda cihat kavramını bilse bile, Allah adına da olsa, ben adam öldürmem diyor. Ama bir şekilde ezbercilik sonucu yine aynı kişi ben Müslümanım diyor. Ama yine madalyonun öteki yüzüne baktığımız zamanda, Mesih İsa’yı hiç bilmemesine rağmen, Mesih İsa’nın öğretilerini hayatında yaşıyor…

Benim inanışıma göre, Tanrı çok eşliliğe izin vermez.Benim inanışıma göre Tanrı benim dinimi yaymak için adam öldür demez vs. İnsanlar bu sözleri Tanrı söylemiştir diyorsa, Bu Tanrı elbette ki benim Tanrım değildir. Benim Tanrım Kutsal Kitapta yazılan sevgi dolu sözlerdir. Ama ilk başta da belirttiğim gibi, Ben Müslümanım diyip de adam öldürmeye sonuna kadar karşı olan insanlar da var. Bu insanların hali ne olacak?

Çok eşliliğe karşı olan, adam öldürmeyi red eden, Tek bir yaratacı güce inanan ve ona ibadetlerini yapan kişiler, her ne kadar farkında olmasalar da aslında benim Tanrıma inanıyorlar diye düşünüyorum…