#30271
Anonim
Pasif

Fırat abi hangi konularda haklı Burç hanım kardeşim? Özel mesajlaşmalarınızda bahsettiği konularda mı?

Bakın bu tarz itamlar bizi ciddi tartışmalardan uzaklaştırır ve gülmenin bol olduğu bir atmosfere sokar :)

Fırat Abi’nin bana özel mesaj falan attığı yoktur. Keza “Abi” olarak nitelendirdiğim bir insan da pekala atabilir. Ama atmadı.

Fırat Abi “Şeytan kırmızı pelerinle değil beyaz pelerinle gelir” derken haklıydı. Burada şeytanın mecazi bir anlamda kullanılmış olduğunu sanırım belirtmeme gerek yoktur.

Dostluk, kardeşlik, anlayış dediniz; daha sonradan İslam propagandası yapıp Kutsal Kitaba aykırı şeyler söyleyen insanlara anlayış gösterip onları anlayın dediniz.

Neyse…

Gelelim medai suresine…

Bakın Muhammed Esed’in tesfirinde maide 68 ve dolayısıyla devamı için ne diyor “Bu ifade, Kitâb-ı Mukaddes’in bugünkü şekliyle birçok değişiklik ve tahrifata uğradığını vurgulayan mükerrer Kur’ânî beyanlar ile bağlantılı olarak değerlendirilmelidir.

Yani İncil’in değiştirilmiş olduğunu savunuyorsunuz. Dolayısıyla üçlü birlik kavramının İncil’in değiştirilmesinden sonra çıktığını söylüyorsunuz. Peki… Üçlü birliği savunan, İncil’in değiştirilmediğine inanan ve dolayısıyla Mesih İsa’dan sonra gelenlerin yalancı peygamber olacağını kabul eden bir insan da cennete girebilecek midir, yoksa giremiyecek midir? Hayır girer diyorsanız, bu İslam öğretilerine ters düşer…