#28699
Anonim
Pasif

Tanrı’nın evinde, yargı için vücut bulmanın zamanıdır. Haydi onu kabul edelim. Siz ve ben, dinsel çevrelerden sonu gelmeyen gevezelikler etmek ve boşalmak için kolayca etkilelenilen yerlerin birkaçından haberdarız. Akılsız etkinlikler, basma kalıp yanıtlarla dolu anlamsız konuşmaların tuzağına düşmek ne kolay ! Gideceğimiz, söylediğimiz yol, bu değildir. Dediğimiz yol; kötü alışkanlıklardan kurtulacağımız ve yalnızlığın yineleneceği yoldur. Yinelenen temelde kendi kendini incelemenin güç olan işi, kesinlikle zarurettir.

Yetiştirildikleri yerde ( papazlığın eğitim yerinde ) İsa’nın havarilerine doğrudan doğruya verdiği yanıtı anımsadınız mı ? Aşağıdaki ayetleri okuyarak dikkate alınız:

Elçiler, İsa’nın yanına dönerek yaptıkları ve öğrettikleri herşeyi O’na anlattılar. İsa, onlara ” Gelin tek başımıza tenha bir yere gidelim de biraz dinlenin ” dedi. Gelen giden öyle çoktu ki, yemek yemeye bile vakit bulamıyorlardı. Tekneye binip tek başlarına tenha bir yere doğru yol aldılar. ( Markos 6: 30 – 32 )

Kendilerine özel olarak verilen görevlerinden döndüklerinde güç işleri ve vefakar çalışmalarını Rabbimiz takdir ederken; iyi düşünme ve dinlenme gereksinimlerini gördü. Birçok gelen insanın ( daha çok kilise hizmetinden sonraki gibi sesler ) akıcı etkisiyle aşina oluyordu. Böylece dikkati çekmeden sessizce gitmeye onları teşvik etti. Onlarla bir tekneye bindi ve “tenha bir yere ” gitti. Niçin ? ” Kendi başlarına ” bir yerde kalmışlardı. Açıkcası, İsa, sessizliğin değerini… etkinlikten kaçış gereksinimini gördü. Bu, dinginliğin geliştiği noktaydı. ( “Tanrı ile Dostluk” – çeviren : Faruk ÇELEBİ )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:jesusloves: