ANASAYFA Forum DİNLER, MEZHEPLER, İNANÇLAR… Ateizm Tanri Var Midir? Tanri'nin VarolduĞuna Daİr Dellİler Var Midir? Re: Tanri Var Midir? Tanri'nin VarolduĞuna Daİr Dellİler Var Midir?

#28284
Anonim
Pasif

Tanrı'ya inanmayan, Tanrı diye biri yoktur diyen biri öncelikle aynanın karşısına geçsin ve kendine baksın. İnsanların görme ve duyma özelliği. Sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, kanın damarlarda düzenli bir şekilde dolaşması, beynimizin işlevleri bunları bir düşünün. Bedenimizdeki bu düzenin kendi kendine olması imkansızdır. Nasıl güzel bir sanat eserinin sahibi varsa Dünyadaki en güzel ve en mükemmel eser olan insan vücudunun da yaratıcısı da Tanrı'dır.
Sonra gözlerinizi gökyüzüne doğru kaldırıp yıldızlara bakabilirsiniz. İnsanlar o kadar trafik kuralı, trafik polisi, trafik levhaları koymasına rağmen televizyonda hergün bir trafik kazası izleriz. Ama o kadar yıldır hiçbir levha ya da polis olmadan gezegenler ve yıldızlar uzayda belirli bir düzen içerisinde dönüyorlar bu düzen içerisinde gece-gündüz ve mevsimolayları oluyor. Bunların hepsinin düzenini sağlayan Herşeye gücü yeten Tanrı'dır.

Bunlara rağmen bir kişi hâlâ Tanrı yoktur diyorsa yapacak bişey yok durum vahim demektir:D