Re: Sırat Köprüsü

#29972
Anonim
Pasif

Başka bir konuda, bunun hakkında uzun uzun yazmıştım.

Hiç bir Hristiyan cehenneme gitmeyecektir.

Bununla birlikte, hiç bir şey için, “Böyle bir şey Rab’bin adaletiyle uyuşmaz” diyip, kestirip atılacak kadar, sıradan ve basit değildir.

Çünkü her Hristiyanım diyen Hritiyan değildir. Misal, Katolik Kilise bebek vavtizi yapar, sonuçta o kişi Hristiyan olur; ama yaşı büyüdükçe Hristiyan kurallarına aykırı yaşamaya başlar ve bizde bu kişinin Hristiyanlığından bahsedemeyiz. Yada Bush Hristiyan olduğunu, protestan olduğunu her daim vurgular; ama çoğu hal ve hareketi Hristiyanlıkla bağdaşmaz. Dolayısıyla, Hristyanlık, Hristiyanım demekle olacak bir iş değildir.

Özde Hristiyanların hiç birisi de cehenneme gitmeyecektir (günahları olmasına rağmen). Çünkü Kutsal Kitap tüm insanoğlunun günahlı olduğunu buyurur bize. Günah işlemeyerek cennete gidilecek olsa idi, bizim Mesih İsa’dan farkımız ne olacaktı?

Kutsal Kitabı okumadan, tamamiyle İslam öğretilerini baz alarak yorum yapıyorsunuz. Hristiyan olun demem, Kutsal Kitaba inanın demem; ama en azından Hristiyanların bulunduğu bir yerde, Hristiyanlık hakkında yorumlar yaparken Kutsal Kitap hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini düşünürüm.