ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI ALO DUA Söke kilisesi’ne sanal saldiri Re: Söke kilisesi’ne sanal saldiri

#31313
Anonim
Pasif

Ben olay ve olgulara farklı açılardan yaklaşacağım. Tabi ki ; sizin yaptığınız gibi ses çıkarmak gerkiyor bu gibi olaylara ya da olgulara ! Ama bu olgu ve olayların birer temeli olduğu ve de bir şekilde başka şeyleri örtbas ereğiyle yapıldığına ya da yaptırıldığına kanaatim var. ( Tabi ki, kesin kanıtım yok ! Benim ifadem sadece , yorumdur. )

Kişileri kışkırtmak, kolaydır. Küçük yaşta olanlar, belki, pek bilemezler ! Dikkat edelim; olay ya da olgular 80 sonrası fazlasıyla patlak vermiştir. Bugün ( 17.10.2008 ) beş şehit kardeşim ile haberi okurken; boğazım düğümlendi,bir defa daha ! Olay ya da olguların o yıllardan beri Türkiye ‘nin her tarafına fazlasıyla yayıldığını görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti üzerine bir takım oyunlar oynanıyor. Bu arada gençlerin , kullanıldığını görüyoruz. TC. bütünlüğünü bozmaya yönelik. Ama neden ? Yanıtlanması gerken soru bu !

Zira genç, sıcak kanlıdır ve de düşünmeden karar verir .Adı üzerinde “delikanlı “. Kandırmak kolaydır. Bilinci, tam kazanmamıştır. Bana ( İnanlı olsun ya da olmasın hiçbir kişi, lütfen, kızmasın ) kimse kızmasın ki; durum, budur. Kullanılanlar, hep gençtir. Doğu’dan Batı’ya tümüyle yayılmıştır. Ben, 90 sonrası da yıllarca Doğu bölgelerimizde kaldım ve de bir sorun yaşamadım; hem de ailem ile birlikte. Kaldığım her yerdeki kişilere ve ailelerine her daim, her an güvenirim ve de severim.

Ama ?… Burada bir sorun var, başta dediğim gibi ! Bir yerlere , özellikle inanlı olanlara saldırı var ise; düşünmek gerekir ! İnanlıların birileri ile bir sorunu yok ki ! Var mı ? Zira inanlıların yönetimleriyle bir sorunu olamaz ki !. Rab, yönetime boyun eğmemizi söylüyor. Öyle değil mi ? Bulunduğumuz yönetimler için dua etmemiz gerek miyor mu ? Yönetimleri kabullenmemiz gerek miyormu ? Eğer inanlılar saldıya uğruyorlarsa; bunda bir şey vardır. Yalnış mı düşünüyorum ya da yalnış mı yorum yapıyorum ? Eğer inanlılara saldırıyorlarsa; onlar, düşünmeli ! Yarın yaşayacaklarını nasıl düşünebilirler ki ? Belki bu zaman olarak bir ya da iki değil fazla olsa bile cehenneme gitmeyeceklerinin ( saldıranların ) garantitisi insansıl olarak var mı ? Kanuni Sultan Süleyman bile her yere egemen olduğu halde; bu dünyada kalamamıştır.( Son savaşı, Sokullu yönetmiştir – Bir dönem korsandı – Yalnış mı anımsıyorum ?) Başka yoruma gerek var mı ?

O ya da bu; kim saldırırsa saldırsın, kişiler önemli değil . İnanlılara her ad ile ya da farklı biçimlerde saldırılar olmasını garipsemeyelim. Ama önemli olan birincisi Rab; ikincisi TC.’dir. Yalnış isem kabul ederim,yorumum yalnış ise önce Rab’be sonra devletime söz söylettirmem !…

Rab, herkesi korusun ve de bereketlesin.