ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Dua Rab’bimizin Duası Re: Rab’bimizin Duası

#29273
Anonim
Pasif

Tanrı gerçekten başedemiyeceğimiz koşullara bizi sokar mı ? Bu sorunun yanıtını Petrus’un vermesine izin verelim. Petrus’un şu meşhur sözlerini hatırla : ” Petrus O’na , ‘ Rab, neden şimdi senin ardından gelemeyeyim ? Senin için canımı veririm ‘ ded.” ( Yu. 13:37 ) Petrus kendinden çok emin olarak Rabİsa’ya ölmeye hazır olduğunu söylüyor. Dürüst müydü yoksa böbürleniyor muydu ? İsa’nın buna cevap vermesine izin ver: ” İsa şöyle cevap verdi: ‘ Benim için canını mı vereceksin ? San doğrusunu söyleyeyim, horoz ötmeden sen beni üç kez inkar edeceksin. ‘ ” ( Yu. 13:38 ) Petrus çok gururlu bir şekilde diğerlerinin onu sevdiğinden çok daha fazla Mesih’i sevdiğini iddia ediyordu. Ama İsa onun günahını görmüştü. Ne oldu ? Tanrı onun ayartılmasına izin verdi ve böylece Petrus da bunu görebildi.

Tanrı’nın gizli işleri bizim için çok fazla gizemli ve anlaşılması çok zordur. Bu Tanrı’yı memnun etti ve Petrus’un Mesih’i üç kere inkar ettiği duruma girmesine izin vererek Petrus’a yardım etti ( Yu. 18:17, 25-27 ). Hiçbirimiz Tanrı’nın bildiği şekilde kendi kalbimizi bilemeyiz. tanrı’yı rahatsız edecek belirli bir günahın olmadığını düşünebiliriz ama Tanrı bizi ayartılmaya götürerek bize bunu kolayca gösterebilir.

Petrus’un bu örneği ayartmanın ne olduğunu anlamamız için bize yardım ediyor. Kelimenin temel anlamı bir şeyi ateşle denemeyle bağlantılı. Metalle çalışan kişi onu saflaştırmak için ısıtır. Tanrı bizimle aynı şeyi yapar. Bizim için bir şeyleri ısıtır, böylece biz de olanı görebiliriz. Şeytan bizi yok etmek için kullanmak ister. Tanrı onu bizi saflaştırmak için kullanıyor. ( S. L. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.hisusa