#28646
Anonim
Pasif

Kilise önderleri birgün Tanrı’nın önünde durup sizleri nasıl korudukları hakkında hesap verecekler. Fakat siz de hesap vereceksiniz. Kilise önderlerini ne kadar iyi bir şekilde izlediğiniz konusunda Tanrı’ya hesap vereceksiniz.

Kutsal kitap, toplulukta bölünme yaratan kişler konusunda ne yapılması gerektiği hakkında açık talimatlar vermektedir. Tartışmalardan kaçınılmalı, değişmeleri için dua ederken karşı koyanlara yumuşaklılıkla öğretmeli, tartışmacı olanları uyarmalı, uyum ve birliğe çağrı yapmalı, önderlere saygısızca davrananları azarlamalı ve bölücü kişileri, iki kez uyardıktan sonra hala dinlemiyorlarsa kiliseden uzaklaştırmalı.

Bizlere önderlik ederek hizmet edenleri onurlandırdığımızda paydaşlığı korumuş oluruz. Kilise önderleri ve ihtiyarların dualarımıza,teşvikimize, takdir etmemize ve sevgimize ihtiyaçları vardır. Bizlere verilen buyruk şöyle der: ” Aranızda çalışanların, Rab yolunda size önderlik edip öğüt verenlerin değerini bilmenizi rica ederiz. Yaptıkları işten ötürü onlara sınırsız saygı, sevgi gösterin. ” ( 1. Se. 5:13 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! :kiliseye: