Re: Peçe yasağının kapsamı genişletiliyor

#31812
Anonim
Pasif

@izmirligizem 11288 wrote:

Buram buram siyaset kokan bu yazınıza cevap vermeden geçemedim sevgili kardeşim.Sen kendi ülkende sıkıntı çekerken anlaşılan özgürlükten yana değilsin ve bu konuda ders almamışsın.sana şunu hatırlatırım türkiyede islam ismi ile bir parti yoktur.Ama senin dediğin avrupada hristiyan ismiyle çok sayıda parti mevcuttur.Bu dini kulanmak değilde nedir?Bu temiz imanlı inan hristiyanların dini duygularını istismar ederek oy toplama değilse eğer sana göre o zaman sen ya tek tarflı düşünüyorsun yada dünyada bi habersin.Musumluktan söz ederken kriterlerin nelerdir acaba? avrupanın çoğu yerlerinde hastanelerde yetimhanelerde rahibeler görev yaparken bunlar dini sembol olmuyormu? bunlarım çok masum olduğunu neye göre yorumluyorsun? Eğitim kurumları ilim öğretmezlermi insanlara?Sadece bilim içinmi kurulmuşlardır?üniversitelerde hiç birşey yasak olmamalıdır.İnsanın okuma hakını engellme hakına kimse sahip değildir.sen hristiyan kimliğini ortaya çıkardığın zaman çağ dışımı oluyorsun modern toplumdan uzaklaşıyormusun? Eesas modern toplumlarda herkes her fakıyla bi arada yaşamıyormu? SİZDEN BU SORULARIMA CEVAP İSTİYORUM.Sıkıntı yaşadığını söyliyen ama her türlü yasağında yanında olan sevgili arkadaşım

sevgili izmirligizem sizin de forumdaki yazılarınız her daim buram buram siyaset kokuyor ama her seferinde yazılarınızı yayınlıyoruz.
Siz sanıyorsunuz ki biz takdiğinizin farkında değiliz :) Olmayan bir islami hoşgörüyü sergilediğiniz düşünüyorsunuz. Oysaki biz tüm göndermelerinizin ve kurduğunuz cümlelerin her alt anlamının farkındayız. Türkiyede illaki İSLAMİ adı altında bir parti kurulmasına gerek yok zaten görüntü ve amaç ortadadır. yani şöyle acıklıyayım hani olaki anlamamışsınızdır .
ortada bir buket çiçek var cinsleri gül olsun . ama siz buna sadece çiçek diyorsunuz. bu onun cinsinin gül olmasını değiştirir mi ? değiştirmez. ama genellemede cicektir.
Refah partisinin secmenlerini cağırırken cenneti vaat ettiğini ne cabuk unuttunuz.
Unutulmaması gereken bir detay var . Biz her hristiyan mükemmeldir demiyoruz. Hiç birimizin böyle bir iddiası yok hamd olsun. Biz insan olarak bencilliğimizn zaaflarımızın farkındayız ( hepimiz olmasakda gercek imanlılar emin olun kendilerini sizlerin onları sorguladığından cok daha fazla sorgular ve Rab’be dua ederler bu kirli özelliklerinin değişmesi için )
Ne yazık ki hristiyanlığı ( ki bu da din değildir ya neyse ) da kendi çıkarları için kullanan insanlar vardır ve her daim olacaktır da . Duamız odurki Rab onların yüreğine anlayış ve iyiniyet ihsan etsin.
muslumanlıkkriterlerinden bahsederken demişsiniz ; inanın bunun için uzunnnnn bir yazı yazardım ama biliyorsunuz ki kimsenin kutsalına biz dil uzatamayız. bu nedenle bu konudaki görüşlerimi burada paylaşmıyacağım. ama cok arzu ederseniz forum yöneticelerinden mail yada msn adresimi alabilirsiniz . size detaylı bilgileri oradan verebilirim.
Rab’bin secilmiş kuzularından biri olmanız dileği ile
Yesuha adı ile AMİN