#27916
Anonym
Inaktiv

Sizinle bu saatte (saat: 01.41- 06.08. 2008 ); paylaşmak istediğim güzel bir Tv. programı vardı. Belki de çoğunluğunuz izlemiştir.Saat 12.00’deydi.

Türksat- 7 kanalında; sayın Turgay ÜÇAL’ın o her zamanki içtenliğiyle bir anlatımı vardı ki; anlatımdan ziyade bir söyleşi havası içinde ! Evet, konuya geleyim: İlk kilise oluşumu üzerineydi.Belli bir takım noktalarına değineyim.

İnanlıların bir araya gelmesi; Pavlus ve Barnaba’nın seçilmesi; Yakup’un bir lider olmasına rağmen öncelliği Petrus’a bırakması; Yasa konusunda ( Özellikle kurban eti yenilip yenilmemesi gibi) nasıl ortak kararlar aldıkları ve uygulamalarının nasıl olması gerektiği üzerindeki ihtiyarların ve diğerlerinin davranışları vb. Her zaman ki gibi; sayın ÜÇAL’ın bu gece ( Uzaktada olsa ) anlatımı bana bol teşvik verdi ve de bereketlendiğim kanaatindeyim. Devamı var. Seyretmeyenlerin gelecek anlatımı kaçırmamalarını öneririm.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, isa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Onların ne düşündüğünü bile İsa şöyle dedi: “ Kendi içinde bölünen ülke yıkılır, kendi içinde bölünen ev çöker. “ ( Luka 11.17 ) :elsalla: :elsalla: :elsalla: