#30459
Anonim
Pasif

Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lutuf bulalım. ( İbr. 4:16 )

Güvenimiz, bizi kurtarmak için öldüğü ve bizi korumak için dirildiğine dair bilgiye dayanır.Bizi çağırdığı için, bizi bekleyen içten bir davetin olduğuna inanıyoruz.Eski Antlaşma döneminde, halk Tanrı’nın huzuruna çıkamazdı. O’nun huzuruna çıkabilen sadece başkahindi. O da yılın belirli bir gününde. Halbuki biz, günün herhangibir saatinde O’nun huzuruna yaklaşabilir, merhamet görür ve gerektiğinde bize yardım edecek lütfa kavuşabiliriz. Merhameti, yapmamamız gereken şeyleri bağışlar.Lütfu ise yapmamız gerekenleri yapacak gücümüz olmadığı halde, bunları yapmamız için bize güç verir.Buradaki lütuf, gereksinimim olan yerde ve zamandaki lütuftur. Sınandığımız durumlarda O’na bakarız. O, yardım için gereksinim duyduğumuz lütfu tam zamanında sağlar.

hac5Başka hiç kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur. ( Elç İş. 4:16 )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.
Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !
Dünyayı kazansan neye yarar ? :elsalla: :elsalla: :elsalla: