#28135
Anonim
Pasif

K Kemal_2008 arkadaşım.

Esenlik lütuf ve Rab İsa Mesih’in bereketi seninle olsun.

Ben yapmış olduğum paylaşımım da bir hiddet veya şiddet unsuru göremiyorum.Bir kaç haftadır yazılarınızı takip ediyorum ve kendi görüşüm, siz Hristiyanlara ve Kutsal kitabımız İncil’e uzak biri değilsiniz.
Fakat..! küçücük bebeklerin vaftiz edilip onlara Hristiyan denemeyeceğini
bilmemeniz garip değil mi arkadaşım…!
Ama siz ben Katolik öğretisini biliyorum veya onları daha samimi buluyorum diyorsanız,o zaman benim söyleyecek bir şeyim yok.

Paylaşımımı tekrar gözden geçirdim lütfen yanlış düşüncelerimin olduğu yerleri belirtin,bende açılımını yapayım.

*Ne yazmışım bebekleri vaftiz edebilirler fakat,Hristiyan diyemezler demişim.

*Yazışmalar ile kendimi ifade edemiyorum demişsin,bende o zaman kendini daha iyi ifade edebileceğin platformlarda paylaş demişim var mı bir hatam veya hiddetim…!

*Elçilerin mektuplarla müjdeyi dünyanın dört bir tarafına duyurduklarını yazdım ve Kutsal kitabımızın pek çok bölümü mektuplardan oluştuğunu yazdım,yalan mı,yanlış mı yazdım..?

*Bak arkadaşım bir diğer eleştirdiğim konu Saba kardeş yazarak kendimi ifade edemiyorum görüşerek daha iyi ifade edebilirim gibi tutarsız paylaşımınız,bakın hala tutarsız diyorum,çünkü Hristiyan bir sitede bu gibi paylaşımlar abesle iştigaldir.

Çünkü:

Bu site dünyanın her tarafından Hristiyan veya Hristiyan olmayan insanların (İsa Mesih) inancını merak edip,yazışmalar vasıtası ile paylaşımlarda bulundukları,bilgilendikleri bir sitedir.
Diğer türlü sitenin hizmetkarı,kurucusu kardeşler Cafe Jesua diye bir yer açarlardı bizde hep beraber orada görüşürdük.

Ben (Mutaf) Erkeğim daha öncede bir bayan arkadaşımız özelime girip benimle görüşmek istediğini yazdı,bende üzülerek siteye koymak zorunda kaldım yazısını, ve araştırmalarım sonucunda kardeşimizin Katolik olduğunu İzmirde Katolik kilisesine gittiğini öğrendim.
Diyeceksiniz ki siz bu kadar katı bir Hristiyan mısınız…?
Hayır asla değilim.
Fakat sizde beni haklı görürsünüz ki daha dün paylaşımlara başlamış bir insanın,görüşelim konuşalım gibi konulara girmesi garip değil mi…!

ister kiliseler de olsun ister paylaşım sitelerinde olsun ben laçka,ahbap çavuş ilişkilerini sevmiyor ve Rab’de de uygun görmüyorum.

Rab isterse herkes bir gün bir yerlerde görüşür.

Merak etme yolu Mesih İsa’nın sevgisinden geçenler,bu dünyada görüşemezlerse de,sonsuz yaşam diyarında mutlaka görüşeceklerdir.

* Aramızda mutabakata varamadığımız bir diğer konuya gelince..!
Tüm insanlar şizofrenidir diyorsunuz..Hastadır diyorsun.

“Akşam olunca birçok cinliyi kendisine getirdiler.İsa onlardaki kötü ruhları tek sözle kovdu,hastaların hepsini iyileştirdi.Bu peygamber Yeşaya aracılığıyla bildirilen şu söz yerine gelsin diye oldu:

Zayıflıklarımızı o kaldırdı ,
Hastalıklarımızı o üstlendi.”
Matta:8;16-17

Arkadaşım KKemal_2008 bizler artık hasta değiliz.

Sizi sevgi ile selamlıyorum,İncitmiş isem de Rab’den bağış diliyorum.
Esenlikle kal.