#28887
Armagan
Anahtar yönetici

Sevgili uniteryan kardeşim..

Mesih’e olan ilgin ve yaklaşımın için Rabbe şükrediyorum. Mesih İsa’ya iman etmek için tek rehber Tanrı’nın sonsuz Sözü olan İncildir. İncil, İsaya iman eden kişinin sonsuz yaşama sahip olduğunu, Tanrıyla barıştığını, günahlarının bağışlandığını söyler. Bizler de senin gibi Tanrıyı araya araya İncilin sayfalarında bulduk. Tanrı bir kişinin İsa izleyicisi olması için bir sürü kural öngörmez. Kurtuluş için vaftiz şart değildir. Şart olan şey, İsa’nın Rab ve Kurtarıcı olduğuna bütün yürekten iman etmen ve İsa’nın Rab olduğuna ve Tanrı’nın Onu ölülerden dirilttiğine yürekten iman etmendir.

İsa Mesih’le kişisel bir ruhsal ilişki içerisine girmeden, O’nu kişisel Rab ve Kurtarıcın olarak kabul etmeden sadece İslam dinini bırakıp Hristiyanlık dinine geçmeni hiç tavsiye etmem. Böyle bir şey, bir gömlek çıkartıp başka bir gömlek giymeye benzer. Yürekte yenilik ve değişme olmadan sadece dışta bir değişiklik ve rötüş seni sonsuz Tanrı’yla barıştırmayacak, günahlarını bağışlatmayacak, sana sonsuz yaşam güvencesini vermeyecektir. Yaşamına İsa’yı Rab ve Kurtarıcın olarak almadan vaftiz olup hristiyan dinine geçmen hiçbir şeyi değiştirmez. Günahkar ve kayıp bir müslümanken günahkar ve kayıp bir hristiyan olursun sadece. Ama bakın İncil ne der:

“Eğer bir kimse Mesih’teyse yeni bir yaratıktır. Eski şeyler geçmiş ve her şey yepyeni olmuştur’ (İncil – 2. Korint 5:17).

Tanrıyla barışmana ve gerçek hristiyan olmana yardım edecek yol haritası için bu linki tıkla ve 4 Ruhsal Kural Programını aç.. Orada anlatılanları yürekten iman ederek izle.. Konuyla ilgili soru ve anlamadığın noktalar olursa bana yaz..

http://www.lifeagape.org/turkish/fslaws.htm

Rabbin esenliğinde kal..