#28954
Anonim
Pasif

Sayın Unitaryanturk, iman ettim

Mesih’in yoluna girmek istediğinizi söylüyorsunuz. Bilmiyorum hiç İncil okudunuz mu, ya da İsa Mesih hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? O’nun, Tanrı’ya giden TEK YOL olduğunu biliyor musunuz? İsa Mesih’in yoluna girebilmeniz için O’nu iyi tanımalısınız, tanımadığınız bir kişiye iman edemezsiniz. İsa Mesih’in bu dünyaya geliş amacı tüm dünyanın günahlarını kaldırmak için haç ölümüne gitmek, orada kanını akıtarak günahlı olan bizlerin yerine kurban olarak canını vermek.

İsa Mesih’in sizin de günahlarınızın cezasını ödemek için haç üzerinde yerinize öldüğüne ve günah borcunuzu ödediğine iman edip, O’nu Rabbiniz ve Kurtarıcınız olarak yaşamınıza alırsanız kurtulacaksınız, dolayısıyla da Mesih’in yoluna girmiş olacaksınız. Mesih’e iman ettikten sonra O’na aitsiniz, eski inancınızda kalmanıza gerek kalmaz. Yapmanız gereken dört önemli nokta:

1. Günahlı olduğunuzu Tanrı’ya itiraf edin,

2. Günahlarınızdan dönmek için istekli olun, tövbe edin,

3. İsa Mesih’in çarmıhta sizin için öldüğüne ve sizin için ölümden dirildiğine iman edin,

4. Dua ederek, İsa Mesih’i yüreğinize alın ve yaşamınızın kontrolünü O’na bırakın (O’nu Rabbiniz ve Kurtarıcınız olarak kabul edin).

Eğer bunları tüm yüreğinizle yaptıysanız Tanrı sizi bağışlamış ve sonsuz yaşam armağanına sahip olmuşsunuz. Kurtuluşa, sonsuz yaşama ancak Isa Mesih”e imanla kavuşabiliriz, kendi dinsel işlerimizle değil.


Kutsal İncil Kitabı’nın Romalılar 10:13′te şu sözleri okuyoruz:

‘Rabbin adını çağıran herkes kurtulacaktır’.

Ayrıca (1.Yuhanna 5:12-13) şöyle diyor Tanrı’nın Sözü:

‘Kendisinde Tanrı’nın Oğlu bulunanda yaşam vardır. Kendisinde Tanrı’nın Oğlu bulunmayanda yaşam yoktur. Ben, bunları Tanrı’nın Oğlu’nun adına iman eden sizlere, sonsuz yaşama sahip olduğunuzu bilesiniz diye yazdım’.

Vaftiz konusuna gelince, sevgili Sonsuzdiren’in de dediği gibi vaftiz, iman ettiğinize dair bir inanç açıklamasıdır. Önce iman edilir, sonra bunu herkese ilan etmek için vaftiz olunur.

Tanrı’nın bu yönde size yol göstermesini ve bolca bereketlemesini diliyorum.

Sevgiler