#30924
Anonim
Pasif
Quote:
Bu adamların yaptığı bir hata var ise (ki bana göre yok) gelin bu hatayı eleştirin, yaptıkları yanlışları ortaya koyun, elbette bu eleştirilerinizin üzerine onlarında kuracağı 1-2 cümle olacaktır da… Sonuçta birbirimizi anlarız ve bulabiliyorsak ortak bir nokta buluruz.

Sevgili Burç,
Andreas’ın mesajına baktığımda, katoliklerin ya da ortodoksların isimlerinin orada geçtiğini görmedim. Andreas da, ben de yukarıdaki mesaja göre birer yorum yaptık. Kutsal Kitap’a uymayan yanlış bir uygulamayı eleştirmemiz gayet doğaldır, bunu yapmak zorundayız da. Çünkü eğer burada yanlış olan bir tutuma doğrudur dersek, iki yüzlülük etmiş oluruz ve Rab bunun hesabını bize sorar.

Mesajlarda katolik ve ortodoksluktan sözedilmemişken, bunu da nereden çıkarıyorsun? Katolik ve ortodokslar bunu yapıyorlarsa, yanlış yapıyorlar, bilmeden de olsa putperestlik etmiş oluyorlar. Kutsal Kitap’ta böyle bir öğreti yoktur. Kutsal Kitap bizim tek referans kaynağımızdır! O ne diyorsa O’na itaat etmek durumundayız, çünkü Tanrı’ın diri Sözü’dür.

Quote:
Şimdi diyorsunuz ki Katolikler putperesttir, dinsizdir, imansızdır tek doğru biziz diğer mezhepler şeytan işi…

[/quote]

Katoliklerin dinsiz, imansız olduğunu kim söylüyor? Katoliklerde de çok imanlı kardeşlerimiz vardır. Katolikler de yukarıdaki mesajdaki gibi gidip ikonalardan, resimlerden medet umuyorlarsa, onlardan şifa bekliyorlarsa yanlış yapıyorlar ve Kutsal Kitap bu uygulamayı putperestlik olarak tanımlamaktadır.

Quote:
Olayı buraya getiriyorsunuz, Hristiyanlığı resmen bölüyorsunuz ondan sonra tüm bu olanları baz alan Papa Protestanları dışlayınca suçlu oluyor…


Doğruları söylemek Hristiyanlığı bölmek midir? Beni çok şaşırttın sevgili Burç, gerçekten çok şaşırdım. Kutsal Ruh’un bu yönde sana yardımcı olmasını diliyorum. Bu konuda dua et, Kutsal Kitabı okuyarak araştır. Tüm samimiyetinle araştırdığın zaman mutkala Tanrı’dan gerekli, tatmin edici yanıtı alacaksın.

Sevgiler