#30501
Anonim
Pasif

Sevgili Kayram,

Yaşanmış bu olayı okuyunca gerçekten ben de çok etkilendim. İsa Mesih’e iman etmenin bir bedeli vardır. Ama Rab için her şeye değer. Türkiye’de hristiyan olarak yaşamak kolay değildir ( daha çok büyük kentlerin dışında). Ne mutlu İsa Mesih’e iman ettikleri için zulüm görenlere, haksızlığa uğrayanlara… Onları Rab ödüllendirecektir kesinlikle. Rab onları güçlendirsin, teselli etsin, maddi, manevi zararlarının bin kat daha fazlasını versin, verecektir de. Mesih inanlısı olarak bu durumda yapmamız gereken tek şey, bize haksızlık edenler için dua etmek, onları bağışlamak. Çünkü gerçekten onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.

Quote:
” Kızım İSA için canımı veririm. Onun için herşeye katlanırım ama en çok gücüme giden şu oldu, çoçuğum yaşımdaki gençlerden dayak yemek !!! İşte bu çok ağrıma gitti!!”

Tabii yaşlı, onurlu bir babanın, çocuğu yaşındaki gençlerden dayak yemesini hazmetmek zordur. Ama bunlar İsa Mesih’e iman ettiğimiz için başımıza geliyorsa, o zaman durum farklıdır. Üstelik bu bizim için bir utanç değil, fakat şereftir, onurdur. İsa Mesih hiç bir günah işlemediği halde O’na çok daha kötüsünü yaptılar. Yüzüne tükürdüler, kırbaçladılar, işkence ettiler ve haça gererek öldürdüler. Ama O çarmıhta onlar için şöyle dua etti:

‘Baba onları bağışla, çünkü ne ettiklerini bilmiyorlar’.

İsa Mesih bu konuda bizlere şunu öğretiyor:

‘Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz.

Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin.

Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin, hem de iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların, hem de eğrilerin üzerine yağdırır.

Eğer sizleri severseniz ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu?

Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu? (Matta 5:43-47).

Sevgiler