ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Evlilik, Boşanma Kutsal Kitap boşanmak ve yeniden evlenmek hakkında ne diyor? Re: Kutsal Kitap boşanmak ve yeniden evlenmek hakkında ne diyor?

#30256
Anonim
Pasif
aylin;8679 wrote:
Dışarıdan bakınca bazı şeyler çok basit görülebiliyor. Boşanmış bir imanlı olarak bu sürece girmeden önce eşimi başka kadınlar yüzünden o kadar çok affettim ki… Hem imanlı kimliğimden dolayı hem de oğlumu babasından ayırmamak için ve tabii eşimi çok sevdiğim için. Ama samimi söylüyorum affetmenin sonu yok. Yanlış anlaşılmasın ben demiyorum asla affetmeyin. Ama son birkaç haftadır yaşadıklarım boşanma kararı aldığımdan beri kafamı kurcalayan soruların yanıtlarını bulmamı sağladı bir bir. Bilmek istiyordum boşanma konusundaki bu kararlılığım Tanrı’dan mı geliyor yoksa şeytandanmı? Bazen dava uzadıkça içten içe seviniyordum ama ne zaman geri adım atmayı ve yeniden affetmeyi düşünsem mutlaka birşeyler oluyor ve bana DUR diyordu. Ama şimdi ne kadar canımı acıtsa da , içim yana yana şükrediyorum Babama gerçekleri gösterdiği için. Arkamdan öyle dolaplar dönmüş ve o kadar çok kandırılıp aldatılmış ve kullanılmıştım ki, sevgili Babam bu saf kızının bu kadar kullanılmasına izin vermeyecekti artık. Bunları öğrendiğim zaman evet dedim, Babam bu evliliği daha fazla sürdürmemi istemiyormuş ve bu kararlılık ondan geliyormuş. İstisna durumlar olabilir. Bizler, hepimiz Babamız için tek tek çok önemliyiz. Mutlaka herkesin bir hikayesi var. Şimdi arkama dönüp baktığımda eğer bu evlilik sürseydi ne kadar çok yalan gizli kalacaktı ve ben saf saf fedakarlıklarıma devam edecektim, bunları görebiliyorum. Şimdi belki yine yargılanıcam boşandım diye. Ama ben Babam için önemli olduğumu, beni çok sevdiğini ve hayatımdaki koca yalanlara artık bir DUR dediğini düşünüyorum ve bunun için şükrediyorum.

İnsansal benlik içinde, sizi yargılamak isteyenlere kulaklarınızı tıkayınız sayın aylin. Ben sizin bu konuda davranışınızı Kutsal Kitap’a aykırı görmüyorum ki, bildiğim kadarıyla.Sanırım ki, sizin gibi aynı olguları yaşayan bazı kardeşler de size gereken yanıtı vererek açıklama yapacaklardır. Zira, bu forum içinde de inanlı olmalarına rağmen boşanmış kardeşlerin açıklamaları daha doyurucu olacaktır. Rab’bin ışığının sarmalında kalınız.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun