ANASAYFA Forum KURTULUŞ (SETERYOLOJİ) Yeniden Doğuş, Kurtuluş Kurtuluş yalnızca " ruhsal " değildir ! Re: Kurtuluş yalnızca ” ruhsal ” değildir !

#31130
Anonim
Pasif
seda-nur;10608 wrote:
pavlus peygamber mıdır ısa as dan vahy almısmıdır ?

Sayin Seda nur
Pavlus’un kim oldugu ve Rab’den aldiklari Kutsal Kitap’imizda ayrintili bir sekilde anlatilmistir.Lütfen Kutsal Kitab’imizi okumaya ve üzerinde calisma yapmaya baslarsaniz cok bereket alirsiniz.

Pavlus Rab Isa Mesih tarafindan bizzat secilen bir elcidir.Rab ona üstün bilgelik ve vahiyler vermistir. Bunu Isa Mesih’in elcisi Petrus’un yazdigi mektuptan okuyoruz.

Sevgili kardesimiz Pavlus’un da kendisine verilen bilgelikle size yazdigi gibi,Rab’bimizin sabrini kurtulus firsati sayin.Pavlus bütün mektuplarinda bu konulardan böyle söz eder.Mektuplarinda güc anlasilan bazi yerler var ki, bilgisiz ve kararsiz kisiler,öbür Kutsal Yazilar’i oldugu gibi bunlari da carpitarak kendi yikimlarini hazirliyorlar.

Ayrica Pavlus 2.Korintliler mektubu 7-9 da vahiy aldigini bizzat söylüyor.Aldigim vahiylerin üstünlügüyle gururlanmayayim diye bana bedende bir diken,beni yumruklamak icin Seytan’in bir melegi verildi,gururlanmayayim diye.Bundan kurtulmak icin Rab’be üc kez yalvardim.Ama O bana,”Lütfum sana yeter.Cünkü gücüm,gücsüzlükte tamamlanir ” dedi.

Galatyalilar Mektubunda da sunlari okumaktayiz:

Kardeslerim,yaydigim Müjdenin insandan kaynaklanmadigini bilmenizi istiyorum.Cünkü ben onu insandan almadim,kimseden de ögrenmedimBunu bana ISA MESIH vahiy yoluyla acikladi. Galatyalilar 1,11-12

Esenlikle ve sevgiyle kalin.
TANRISEVGIDIR.png