#29661
Anonim
Pasif
kingstongk;7280 wrote:
haklısın Suna. Önce kendi dinimi öğrenmeliyim ki bence iyi biliyorum dinimi. Ama Araplar sıkıyor beni. Neden Arapça dua ediyoruz neden aşırı dinci insanlar diğer insanlara uzak? yani normalde Allah’a yakın olmak isteyen insanın biraz daha gülümser ve sıcak kanlı olması gerekmez mi?

Benim sorunum dinimle değil ki,Dinimi yozlaştıranlarla. Allah günaha giriyorsam affetsin ama resmen diğer Insanlar nedeniyle kafam karıştı geçenlerde bir yere gittim gitmez olsaydım resmen dinden soğuttular. arkadaşım var bir tarikattan sanırım bir kız bulmuş tarikat aracılıgı ile rica etti ben de gittim yahu yan odada kadınlar var kadınların yüzünü görmemek için kapıları hemen kapatıyolar kız istemeye mi gittik belli değil 1 saat oturduysak 59 dk din konuştular 20 saniye devletin bir kaç kurumuna ve Atatürk’e laf söylediler.Kızı da istemediler. babasına dediler ki haftaya gelip yüzük takacagız :S eve geldim lan böyle Müslüman mı olur bunlar nasıl insan resmen o nedenle girdim Hristiyan sitelerine acaba diğer dinler böyle istiyor mu bizim dinimiz böyle istiyor mu diye araştırmak için. acaba sizin dininizde bunlar varmıdır? kadınların örtünmesi,erkeklerle aynı ortamda bulunmamaya ve yüzlerini saklamaya çalışması vs..vs.. çok karışık kafam belki nankörlük ediyorum belki de haklıyım ama yanlış yapıyorsam Allah beni affetsin!!!!! :papatya:

Değerli arkadaşım, kafanızdaki soruların yanıtlarını aramaya başlamak sizi doğruya götürecektir mutlaka. Bunu için anladığınız dilde Tanrı’yla konuşun ve doğru yolu size göstermesi için dua edin. Ben her gün göklerdeki babamla anladığım dilde konuşuyor ve dertleşiyorum. Ve inanın hiçbir şey bu kadar çok rahatlamamı sağlamıyor.

İncil’deki kadın erkek ilişkisi kavramına gelince, ilk okuduğumda beni gerçekten çok etkileyen bir paragrafı paylaşmak istiyorum:

Karı-koca ilişkileri
Ey kadınlar, Rab’be bağımlı olduğunuz gibi, kocalarınıza bağımlı olun.

Çünkü Mesih bedenin kurtarıcısı olarak inanlılar topluluğunun başı olduğu gibi, erkek de kadının başıdır.

İnanlılar topluluğu Mesih’e bağımlı olduğu gibi, kadınlar da her durumda kocalarına bağımlı olsunlar.

Ey kocalar, Mesih inanlılar topluluğunu nasıl sevip onun uğruna kendini feda ettiyse, siz de karılarınızı öyle sevin.

Mesih, inanlılar topluluğunu suyla yıkayıp Tanrısal sözle temizleyerek kutsal kılmak için kendini feda etti.

Öyle ki, inanlılar topluluğunu, üzerinde leke, buruşukluk ya da buna benzer bir şey bulunmadan, görkemli bir biçimde kutsal ve kusursuz olarak kendine sunabilsin.

Aynı şekilde, kocalar da karılarını kendi bedenleri gibi sevmelidir. Karısını seven kendini sever.

Hiç kimse hiçbir zaman kendi bedeninden nefret etmemiştir. Tersine, onu besler ve kayırır, tıpkı Mesih’in inanlılar topluluğunu besleyip kayırdığı gibi.

Çünkü biz O’nun bedeninin üyeleriyiz.

Bunun için adam annesini babasını bırakacak, karısına bağlanacak ve ikisi tek bir beden olacaklar.»

Bu sır büyüktür; ve ben bunu Mesih ve inanlılar topluluğuyla ilgili olarak söylüyorum.

Bununla birlikte, her biriniz karısını kendisi gibi sevsin. Kadın da kocasına saygı göstersin.

Tanrı yüreğinize dokunup size huzur versin.