Re: Kurandan Kelimeler

#29660
Anonim
Pasif

Tamam teşekkür ederim. :) pek çok kaynak kadınların erkeklerle tokalaşmasının,elini öpmesinin günah oldugunu yazıyor. :( ayrıca bir adreste Hristiyanlıkta kadın diye bir başlık vardı tıkladım ve şunlar çıktı:

1.Ko.14: 34 Kadınlar toplantılarınızda sessiz kalsın.*fx* Konuşmalarına izin yoktur. Kutsal Yasa’nın da belirttiği gibi, uysal olsunlar.

1 Corinthians;14-34 …Konuşmalarına müsade verilmemiştir, fakat emir altına alınmalılar, kanunda öyle söylüyor.

say:5-31 Kocası herhangi bir suçtan suçsuz sayılacak, kadınsa suçunun cezasını çekecek.

yas:22-22 «Eğer bir adam başka birinin karısıyla yatarken yakalanırsa, hem kadınla yatan adam,hem kadın, ikisi de öldürülecek. İsrail’den kötülüğü atacaksınız.
Lev:20-27 «`Cincilik yapan ve ruh çağıran ister erkek olsun, ister kadın olsun kesinlikle öldürülecektir. Onları taşlayacaksınız. Ölümlerinden kendileri sorumludur.’»
say:5-27 Eğer kadın kocasına ihanet etmiş, kendini kirletmişse, lanet getiren suyu içince acı duyacak; karnı şişip kalçası eriyecek. Halkı arasında lanetli olacak.
say:5-28 Ama kendini kirletmemişse, temizse, zarar görmeyecek, çocuk doğurabilecek.
say:5-29 «`Kıskançlık yasası budur. Bir kadın yoldan çıkar, kocasıyla evliyken kendini kirletirse,
say:5-30 ya da bir koca karısını kıskanır, ona karşı yüreğinde kuşku uyanırsa, kâhin kadını RAB’bin önünde durduracak, bu yasayı ona uygulayacak

1 Corinthians:11-6 Kadın kendini kapatmıyorsa,o zaman saçlarını kessin; fakat kadın için ayıpsa kırpıp tıraş olmak,bırak peçe giysin.

orinthians;11-10 Onun için kadının başında peçe olmalı.

1 Timoteyus:2-(9,10) Kadınların da kendilerini saç örgüleri, altınlar, inciler ya da pahalı giysilerle değil, sade giyimle, edebe uygun ve ölçülü biçimde,Tanrı yolunda yürüdüklerini ileri süren kadınlara yaraşır şekilde, iyi işlerle süslemelerini isterim.
1 Timoteyus:2-11 Kadın sükûnet ve tam bir uysallık içinde öğrensin.

bunlar gerçek mi arkadaşlar? kaynak gösterebilirmisiniz?

Sanırım İncil ve Tevrat’da yazılı oldugunu iddaa ediyorlar