#29658
Anonim
Pasif

Sayın Kingstongk, isamesihyasiyor

Anladığım kadarıyla Araplar sizde kötü bir izlenim bırakmış. Bütün Araplar’ı aynı kategoriye koymak yanlıştır. Her Arap bir değildir. Her millette olduğu gibi onlarda da iyi, dürüst, saygın ve merhametli kişiler çoktur.

Araplar’ın uluorta her yerde dua etmelerine gelince: Gösteriş yapmak Tanrı’yı hoşnut etmez. İsa Mesih bu konuda şöyle diyor:

‘Dua ettiğiniz zaman ikiyüzlüler gibi olmayın. Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin köşe başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar. Size doğrusunu söyleyeyim, onlar ödüllerini almışlardır. Ama siz dua ettiğiniz zaman iç odanıza çekilip kapıyı örtün ve gizlide olan Babanız’a dua edin. Gizlilik içinde yapılanı gören Babanız sizi ödüllendirecektir. Dua ettiğinizde putperestler gibi boş sözler tekrarlayıp durmayın. Onlar söz kalabalığıyla seslerini duyurabileceklerini sanırlar. Siz onlara benzemeyin!’ (Matta 6:5-8).

Sevgili Kingstonks, kendi inancınız konusunda sanırım kafanız iyice karışmış. Size tavsiyem şudur: Önce kendi inancınızı iyice araştırın, daha sonra da önyargısız bir şekilde Tanrı’nın değişmez Sözü olan Kutsal Kitap’ı okuyun, araştırın. En önemlisi bunun için Tanrı’ya dua edip şöyle deyin:

Tanrım, ben Sana gelen gerçek yolu arıyorum, lütfen Kendini ve gerçeğini bana net bir şekilde açıkla.! Hangi Kitap gerçek? Hangisi senin sözlerin? Bana göster!’

Eğer tüm içtenliğinizle bu duayı ettinizse, sabırlı olun, Tanrı kendisini tüm açıklığıyla size gösterecektir. Çünkü O, kendisini ruhta ve gerçekte arayanlara buldurtur. İsa Mesih’e iman eden kişilerin tanıklıklarına baktığımızda bunu pek çok örneklerini görüyoruz. Forum sitemizde tanıklıklar bölümüne tıkladığınızda ve tanıklıkları okuduğunuzda bunu sizde göreceksiniz. Tavsiye ederim okuyun.

Tanrı’nın sizi bereketlemesini ve Kutsal Ruhu aracılığıyla yol göstermesini diliyoruz.

Sevgiler
Suna