Re: Kurandan Kelimeler

#29654
Anonim
Pasif
izmirligizem;7267 wrote:
ŞÖYLE DÜŞÜNMEK GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM HERŞEYİN BİR ORJİNAL ŞEKLİ VARDIR ve ona sadık kalmak bazen gereklidir.ayrıcada araplardan söz ederken pis sakallı adamlar gibi tanrının yartamış olduğu insanları küçük görmek nedenli doğru acaba?incilde buyruluyorki kendini en küçük gören en büyüktür. ondan dolayıda asla insanlara hakaret etmememk lzım.

Sakallı demedim. İnsanları rahatsız ediyorlar ve pisler. Kucucuk cocukların ellerini kesiyorlar vs..vs.. Benim eski işimdeki patronum birşey anlatmıştı kendisi de Müslüman aynen anlattıgını yazıyorum:

”14-15 yaslarındaydık mahallede oyun oynuyorduk. Afganistan’dan gelen bir Arap vardı, kenarda sokakta namaz kılıyordu, sanki ev yok, camii yok. Adam Allahuekber dedı namazını kıldı, sonra gitti kenarda çişini yaptı geldi. Yine namaz kılmaya basladı.. Gittik konustuk.. Türkce biliyordu. Neden abdest almadıgını sorduk ve bize dedi ki: Bizim abdest almamıza gerek yok. Biz doğuştan abdestliyiz.”

Ve ben size soruyorum; Bir kadının erkeklerden kaçması, yüzünü kimseye göstermemesi, tokalaşmaması, erkeklerın bulundugu ortamdan kaçması ne derece doğru ve bir Din bunu nasıl öğütleyebilir? Ben Arap uydurması oldugunuı düşünüyorum. Çağrı filmini izleyen varsa görürsünüz Arabistan’daki Putperestler de örtünüyormuş eskiden. Imanlı insan dediğin tebessüm sahibi olmalıdır, sokakta Arap gibi giyinenlere bakıyorum, yüzlerinde hep bir ciddiyet hep bir kötü bakış, hiç bir gülümseme belirtis, meymeneti yok! Kuran’da yazılan pek çok delile dayanarak ve Kafadan uydurma olan bir kitabın bu kadar büyük kitlelere ulaşamayacagını düşünerek Müslümanlıgı bırakmıyorum. Araplar yüzünden dinimden soğudum. Anlamadıgım sözlere neden aglıyayım? Tvde başlıyor arapça birşeyler söylemeye,tamam Allah için söylüyor belki adamın sesi güzel belki güzel okuyor ama yok kardeşim, anlamıyorum.. olmaz böyle!