Re: Korkudan özgür Olmak

#28688
Anonim
Pasif

Korku tarafından rahatsız edilmekte olan birçok insan aynı zamanda derin yetersizlik duygusuyla da mücadele etmektedir. Önlerindeki görevin ya da tehdidin büyüklüğü karşısında kendilerini zayıf hissettiklerinden ve kendilerini kontrol etmekte zayıf olduklarından, yetersiz olduklarını düşünürler.Bu çeşit bir korkuyu yenmenin yolu nedir ? Böyle durumlarda, korkunun yerini imanla değiştirmek gerekir. Arabanızı bir otoyolda kullanırken aniden gösterge tablosundaki bir kırmızı ışığın yandığını ve bunun motordan kaynaklanan bir arıza olduğunu anladığınızı hayal edin. Durup biraz beklerseniz ama geçmez, aksine bir şeyler takırdamaya, bazı sesler gelmeye başlamıştır. En yakındaki tamirciye gidip, problemin ne olduğunu baktırırsınız. İnanlı için de korku gösterge tablosunda yanan kırmızı ışık, iman da arabanın motoru gibidir. Gösterge tablosunda ” korku ” kırmızı ışığı yandığında, bu genellikle imanımızda bir arıza olduğunu gösterir.

Düşünürsek, korku dört Amerikalı’dan birinin yatıştırıcı ilaç kullanmasının en büyük nedenidir. Eğer korkunun gösterge tablosundaki bir ışık olduğunu düşünürsek, öyleyse sizce bu yatıştırıcı ilaçlar ne yapmaktadır ? Yatıştırıcı ilaçlar bu ışığın sönmesini sağlarlar. Eğer arabamda mekanik bir bağlantısızlık olsa, ama ben uyarı ışığını devreden çıkartsam. O zaman arızanın nerede ve ne zaman olduğunu anlayamayacağım için tabi ki bu aptalca olurdu.

Ama birçok hristiyan korkuyla böyle mücadele ediyor. Korkularını yatıştırıp, iman motorundaki sorunlarla uğraşmıyorlar. Aynı zamanda problemin kaynağıyla uğraşmayarak, bütün belirtileriyle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Ama İsa imanla savaşmamızı ister:

* Korkularınızı yatıştırmak yerine imanımızın ona galip gelmesine izin verin.

* İmanın korkuyu beslemek ve sakinleştirmek yerine değiştirmesine izin verin.

*Korkunun sizi aşması yerine imanınızın korkuyu aşmasına izin verin. (” Korkudan Özgür Olmak ” )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.