ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Ölüm Korkudan özgür Olmak Re: Korkudan özgür Olmak

#28505
Anonim
Pasif

Yaşamımızda Tanrı’yla yürümeye karar verip yürümek sizi boğmaya çalışan azgın sel sularından ya da yaşamın korkunç alevlerinden uzak tutmayacaktır. Tersine, bu gibi durumlardan geçerken Tanrı’nın varlığını daha önce hissetmediğiniz gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Tanrı’nın verdiği ve dünyanın verdiği öğütler arasındaki fark: Dünya bize dişimizi daha çok sıkmamızı, Tanrı ise bize kendi güçlü kollarının bizi tutmakta olduğunu söyler. Dünya bize çenemizle iyice tutunmamızı, Tanrı ise bizi kendisinin yukarıya kaldırmakta olduğunu söyler.Dünya size zor zamanların geçtiğini ama zorlu kişilerin bu zor zamanlardan çıkabildiğini, Tanrı ise sizin bu zor durumu atlatıp, sonsuza dek yaşayabileceğinizi çünkü Kendisinin her zaman sizi tuttuğunu, sizi savunduğunu, kalkanınızz olduğunu söyler.

Kutsal Kitap’taki vaatlerin sizi boğmmaya çalışan azgın sular üzerinize geldiğinde sizin kaçmanızı sağlayacak bir köprü, bir tünel olduğunu düşünmeyin. Kutsal Kitap bize ateş yaklaştığında cennet itfaisinin gelip yangını söndüreceğini söylemez. Hayır, Tanrı bunları söylememektedir. Tersine, bu zor zamanlardan geçmemiz gerektiğini ama geçerken korkup, paniklememize gerek olmadığını, çünkü kendisinin bizim güvenliğimizi sağlamak için bizimle bu durumlardan geçmekte olduğunu söyler. Tanrı çocukları için tüm korkular mantıksızdır, çünkü Tanrı’nın kendisi bizi tüm bunlardan tamamen özgür kılmıştır. Korkudan özgür olmak Tanrı’nın kurtarışının, kurtarılmış olduğumuzun bir işaretidir.

İsa bizi çarmıhtan kurtardığında, günahtan özgür olmamızı sağladığı gibi günahın cezasından da bizi özgür kılmıştır. Hatta daha fazlasını da yapmış, sonsuz yargıdan kurtulabilmemiz için de gereken bedeli ödemiştir.Buna korkudan özgür olmamızın bedeli de dahildir. ( Dr. Michael YOUSSEF )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.