ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI Ölüm Korkudan özgür Olmak Re: Korkudan özgür Olmak

#29401
Anonim
Pasif

” Sevgide korku yoktur ( Korku ve endişe diye bir şey yoktur. ). Tersine yetkin ( Bütün, kusursuz ) sevgi, korkuyu siler atar ( Dehşetin tüm izlerini siler ). Çünkü korku cezalandırılma düşüncesinden ileri gelir. Korkan kişi, sevgide yetkin kılınmış değildir ( Henüz sevginin tam kusursuzluğuna erişmemiştir). ” ( 1. Yu. 4:18 )

Genelde, Tanrı’nın bizi sevdiğinden emin, O’na güvenerek yolumuza sorunsuz bir şekilde devam ederiz. Sonra ansızın bir şey bize saldırır.

Asıl iman hırsızı koşullardır. Başımıza gelen o kötü şeylerdir. Tanrı’nın sizi sevdiğine inanmakta, koşullar sanki O sizi sevmiyormuş gibi gösterene dek pek sıkıntı çekmezsiniz.

Sonra şeytan, korku ve suçlamayla, sizi özgür kılacak şeyin ta kendisinden – Tanrı’nın sevgisinden – ayırmak için gelir. ” Ya buna ne demeli ? ” der, ” Tanrı’nın seni sevdiğini sanıyordum. Öyleyse neden başına kötü şeyler geliyor ? Çok kötü bir şey yapmış olmalısın. Tanrı gerçekten de sana çok kızgın. “

Bundan sonra Tanrı’nın önündeki güveninizi kaybedersiniz. Eğer siz güven duymuyorsanız Tanrı size yardım edemez. Tanrı’nın sizi sevdiğini bilmiyorsanız, güven ya da iman dolu olamazsınız. Eğer şeytanın korku ve suçluluk yükünü kabul ederseniz, Tanrı’nın sizi ne kadar çok sevdiğini bilemezsiniz. ( Joyce MEYER )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.tanri sevgidir