Re: Korkudan özgür Olmak

#28843
Anonim
Pasif

Buna rağmen birçok hristiyanın problemi, canları ve kurtarışı hakkında Tanrı’ya güvenseler de, paraları konusunda Tanrı’ya güvenmemeleridir. tanrı’nın kurtaran lütfunu sevinçle kabul etseler de, çocukları, gelecekleri ya da evlilikleri konusunda Tanrı’ya güvenemezler.

Belki şimdi bu ” günlük yaşayan iman ” ne demek diye düşünüyorsunuz. Bu çeşit bir iman eylemindeki iman ya da güvendiğinizi söylediğiniz şeye gerçekten güvenmektir. Öyle ki hayatınızın gösterge tablodsunda kırmızı ışık yanıyor ve bir ” motor arızası” sinyali veriyorsa, durup imanınızın motorunda ne sorun olduğunu anlamaktır.

Bir konuda sizi uyarayım: her gün günlük duaya yaklaşık 5 dk. ayırıp, 6 saatinizi televizyonun karşısında geçiriyorsanız, prıblemle karşılaştığınızda korkuyla başedecek türden bir imanınız olmayacaktır. Gelen ilk fırtınada, korku ve panikten ölürsünüzÖyleyse hayatınıza gelen korkuyla baş etmenin ilk gereği Rab’le günlük ve sürekli bir paydaşlığa sahip olmaktır.

Matta 25:14-30’da İsa bize, hayatımızda korkuya izin verirsek onun bizi ne kadar da kötü idare eden bir efendi olabileceğinden bahseder. ( Dr. M. Y. )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.:elsalla: