Re: Kilise satın alıp cami yaptılar

#32029
Armagan
Anahtar yönetici

Sevgili İzmirli Gizem,

Haksızlıklar başka ülkelerde oluyor diye bizde de mi olmalıdır? Haksızlığı ve yanlışı her gördüğümüz yerde açıkça dile getirmeliyiz.

2005 yılında en üst düzey Milli Güvenlik Konseyi’nde Protestan kiliseleri ve misyonerler ülkenin en tehlikeli terörist gruplarıyla aynı listede gösterildi. Kışkırtılan gençler Hristiyan rahipleri, Hrant Dink’i, Malatyadaki üç protestanı öldürdüler, kilise binalarına saldırıp din görevlilerini tartaklayıp dövdüler, tehdit ettiler, kimilerini de bıçakladılar.Ve tehditler hala devam ediyor. Örnek arayanlara çok örnek vardır. Bakın o tarihlerdeki gazete ve internet arşivlerinde dediklerimi bulacaksınız. Ama bu haksız suçlamayı yapanlar ve cinayetleri azmettirenler bugün Ergenekon davasında tek tek hesap veriyorlar. Göksel adalet bir yolla tecelli oluyor.

Sözümüz, İncil, Hz. İsa gibi kavramları kabul ediyoruz deyip de ülkede Hristiyan Türkleri görmek istemeyenlere, Hristiyan turistlerin ülkeye gelip para bırakmalarını, ama inançlarından hiç söz etmemelerini isteyen örümcek kafalılaradır. Avrupa ülkelerindeki dinsel hoşgörü çok mükemmel olmayabilir, ama adamlar seni farklı inancına rağman en azından adam yerine koyup kendilerinin sahip olduğu bütün haklardan seni de yararlandırıyorlar. Oysa bizim ülkemiz hristiyanlara yapılan baskılar ve kısıtlamalar nedeniyle Batıda en çok hristiyan kaçırtan ülke olarak algılanmaya hala devam ediyor. Bunlar haklı eleştirilerdir. Düzelmesi gereken yanlışlardır. Belki bunları yapanlar hatalarını anlarlar da insanı ilkin insan olarak görüp saymayı öğrenirler. Umarım mesajımız bir yerlere gidiyordur.