Re: Kendine konuşmak

#31218
Anonim
Pasif

Amaçlarınızı kendiniz için bir slogan haline getirin.

“Sevginin ardınca koşun” “alnınızın teriyle kazanın” “her zaman sevinin” “Herşeye şükredin” ve daha benzeri bir çok Mesih İsa’nın “bol yaşam” olarak sunduğu yeni yaşamı anlamlı kılacak, bereketleyecek öğretiyi ve birçok hikmet cümlelerini amaçlarınız olarak önünüze koyabilir ve bunları yaşam sloganlarınız olarak tekrarlayabilirsiniz.
Bir işe başladığınızda da kendinize “neyi amaçladığınızı sorun”. Ve cevabınızı sloganınız içine yazın o zaman bu amaç hayatınızın sloganı olacaktır.
Dinle İsrail, Tanrınız tek Olan RAB’dir. Tanrınız olan RAB’bi bütün yüreğinizle, bütün canınızla, bütün aklınızla seveceksiniz.
Bu gerçekten “Tanrı’yı yüceltmek ve O’ndan sonsuza dek zevk alma” konusunda yaşam boyu içimizde olacak bir slogandır. Ve bunu zaman zaman dile getirmekte bizim sağa ve sola sapmamıza mani olacak ve bizi daha çok Mesih’leştirecektir.
“Tanrı sevgidir” “Tanrı, herşeyi iyi olarak yarattı” “Tanrı iyidir” bütün bunlar yaşam sloganlarınız oldukça yaşam karmaşanız belli bir amaç üzerinde düzene girmeye başlayacaktır.
“Bol yaşamı” daha çok hedeflemeniz aslında düşüncelerinizi dile getirmenizle bağlantılıdır. Ve bunu bir kere değil tekrar tekrar yapmanızla bağlantılıdır.

Eğer Tanrısal bir yaşam sürmekte ve Mesih İsa’ya benzemekte ciddiyseniz lütfen şu soruyu kendinize sorun “Ne için yaşıyorum?”. Ve bunu sloganınız haline getirin. Tabi cevabı da içinde olmak kaydıyla ve her zaman kendi hedefinizde bunu tutun.
Bu sloganlarınızın başı olan “Dinle İsrail; Tanrımız RAB, Tek olan RAB’dir” sloganı ve diğer bütün Tanrısal temel üzerinde yükselen doğru sloganlarınız bütün varlığınızı harekete geçirecek ve sizi Tanrı’ya ve Mesih’ine kenetleyecek ve gerçek anlamda yaşamın değerini tatmanıza, başarılı ve mutlu bir inanlı olarak “bol bir yaşam” yaşamanıza neden olacaktır. Ve Tanrı’nın lütfunda bir çok bereketlere sahip olmanıza neden olacaktır.

SEVGİDE VE SEVGİYLE KALINIZ KARDEŞLERİM ( SON )