Re: Kaybolan Oğul Benzetmesi

#31004
Anonim
Pasif
BURÇ;9907 wrote:
Fırat Abi olayların detaylarını bilmesem de, mutluluğunuzdan dolayı gerçekten çok sevindim. Bu günler de mutlu aile tablolarına karşı çok daha hassasım.

Fırat Abi dua edin de bu mutlu aile tablosuna ben de sahip olabileyim. Yazın evlenecem lakin aksilikler de bitmiyor.

Askere gidecektim yaza da evlenecektim… Biliyorsunuz diplomamı bekliyordum, geldi, sevindim… Koşa koşa askeriyeye gittim… “Almıyoruz seni askere” dediler… “Nasıl yani” dedim… “3-4 kilo fazlan var” dediler… “Şaka mı şimdi bu” dedim; ama dinlemediler… Askere daha gitmeden film başladı… Ocak ayında bir kez daha müracat edecem… Şu askerliği de kazasız belasız bir bitirip yaza da bir düğünümü yapsam inanın ki bir şey istemiyorum daha. Dua edin bana da Fırat Abi :)

Sevgili burç; yazını sabaha karşı 04.00 da okudum. Geç okumamın nedeni yetiştirmem gereken yazılar vardı. Senin ve de diğer kardeşim için duacıyız. Ama ( Biraz mahalle ağzı olacak ki;Rab’de hoşgöreceğini umuyorum ! ) sen bana evlilik tarihini ve yerini söyle ( Zira bildiğim kadarıyla ikinizde farklı yerdesiniz. ) ; bu ( Ben ) eciş, büçüş Rab’de kardeşin ne yapıp edip gelecektir (Rab, beni almazsa.). Buna emin ol! Sayın suna’nın da yazısının 2. paragrafında dediklerine katılıyorum. Ama !… Seni kızdırmadan da evlenmene izin veremem ! Ben, dinazoru atlatırsan ki; sana duam ne olur biliyor musun ? Sana Tanrı’nın benim çocuklarım gibi çocuk vermesi ….

Tabi ki; kaba da olsa esprilerim inan ki, dualarımız sizinle ve de isterim ki; benim çocuklarım gibi olsun doğacak çocuk ya da çocuklarınız. Zira onlar – bana göre Rab’de çok güzel ve mükemmeller – çok iyiler. ” Kaybolan Oğul ” ifadesini örnekledim. Nedeni açık ! Çocuk yetiştirmek çok zor.İlk önce; iyi ebeveyin olmak gerekiyor Rab’de. Sabır isteyen bir iş. Tabi ki ara sıra anlaşmazlıklar olabilir. Sana bir sır vereyim diyeceğim ki; bu yazıyı herkes okuyor. Rab’bin bildiğini de hiçbir kardeşimden saklayamam.Çocuklarıma bakıyorum da ; gençliğimdeki gibi benim kadar deli dolu değilller. Hatta daha olgun olduklarını görüyorum ya da bir ebeveyn olarak ben öyle sanıyorum, diye düşünüyorum. Ama Rab’be danıştıkça öyle olmadığını görüyorum. Zira evlilik ve de çocuklar, Rab’bin bereketi.

Yine sizdeki güzelliği görünce fazla edebiyat ( Yazın ) parçaladım. Bunu, mazur göreceğin kanaatindeyim. Bu, Rab’deki sizin adınıza sevincimdir. Rab’de haberlerini bekler ve de şaka gibi de olsa haberim olursa ( Elim boş gelsem de ..) güzel gününüzde yanınızda olacağımı bilmenizi isterim. ( Aaahh… pinti değilim. -espri- sadece şimdiden yolumu yapıyorum :alkis: :elsalla: :kucak:.

Sevgili kardeşim burç; her neyse haberini beklerken, asla ” Kaybola Oğul ” benzetmesini unutmamız gerekiyor. Size Rab’de esenlik diler ve istemlerimizin sizin için eksik olmayacağını iletirim.

isasiyahbeyazDünyayı kazansan neye yarar ?