#31011
Anonim
Pasif
halleluya;9930 wrote:
Sevgili Fırat kardeşim,

Kaybolan ogul benzetmesi başlıklı açmış olduğunuz konu,
Kısa bir zaman zarfında başka yönlere kaydığı için,
Sorunuzun amacından çıktığı için,
Size yanıt olarak KAYBOLMUŞLUK başlığı altında
Ruhsal paydaşlık bölümünde, kendimce yanıt vermeye çalıştım.
Bu arada, evladınızla kucaklaşmanız ve bütünleşmeniz sevindirici bir haberdir.
Mutluluğunuzun sonsuz olmasını Rab’den dilerim.
Esenlikler sizinle ve ailenizle olsun.
Sevgide kalınız, Rab sevgidir. AMİN

Sevgili Rab’deki kardeşim halleluya; saat 15:15 itibariyle yazınızı okudum. Teşekkür ederim. Rab’de elinize sağlık. Sizin yazınızdan aldığım feyz ( Türkçe değil ama kelime yerinde diye düşünüyorum. ) için de emeğinize sağlık !

Tabi ki hiçbir kardeşim yazılan konuların farklı boyutlara taşınmasını, istemez. Ama bazı güzellikler ve Rab’de kardeşlerin birliğini sağlama konusunda bazen kayabiliyor gibi gözükse de yine yukarıdaki yazılımlarda belirttiğim gibi aynı yere geliyoruz. Önemli olan birbirimize karşı Rab’de sevgiyi, güzelliği, içtenliği, kardeşliği, samimiyeti,doğruyu, hoşgörüyü,yaşamsal boyut ve sonrasını vb. gösterebilmek, Rab’bin yardımıyla ! Acaba yalnış mı düşünüyorum ? Şimdi güzel bir örnek vereceğim ki; amacım konuyu saptırmak değil. Düşündüğümüzde ” Kaybolan Oğul ” benzetmesi ile arada ilişkisi var.

Yaklaşık bundan 6 hafta önce kadar; bir pastör kardeşimle söyleşi de şunu ifade etti: ” Ben İslamda olan kişilere de saygı duyuyorum. ” İçtenlikle onu dinledim.Zira kaybolanların Rab’be gelmesi çok önemliydi. Önemli olan yanımızdakiler değil ( Tabi ki yanımızdakiler Rab’de önemli, ikinci oğul gibi ) ki; kaybolanlar kişilerin Rab’be gelmesi daha önemli !

Evet ! Eve gelen ve gidenlerle yazı 15:15 den saat ( İster istemez- özür dilerim ) 17:50’ye uzadı.

isasiyahbeyaz İnsan, canına karşılık ne verebilir ?

Dünyayı kazansan neye yarar ?

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! :kucak: