Re: Kaybolan Oğul Benzetmesi

#31010
Anonim
Pasif
BURÇ;9931 wrote:
Fırat Abi mesajınız için çok teşekkür ederim.

Düğün tarihi kesin olarak belli olmasa da bu ağustos ayında Samsun’da olacak. Size kesin haber verecem. Hem Samsun size hiç de yabancı bir yer değil. Bir çok kardeşimiz de var orada. Eğer gelirseniz beni de gerçekten çok memnun edersiniz.

Bu pazar günü de (Rab isterse) Samsun yolcusuyum. 1 ya da 1,5 hafta kalmak istiyorum orada. Bir sorun çıkmazsa da Agepe kilisesine gidip orada ki kardeşlerimizi çok daha yakından tanımak istiyorum. Bu yüzden son 1-2 gündür gerçekten çok mutlu ve huzurluyum :)

İnanın ki Fırat Abi tek istediğim sizin ve sizin çocuklarınız gibi bir evlada sahip olmaktır. Bir sağlıklı olsunlar bir de Rab’de olsunlar. Geri kalan her şey yalan. Her gün sorunlar yaşansa dahi sağlıklı ve Rab’de olduklarından sonra çözemiyeceğimiz hiç bir şey yoktur. Elbette ki Rab bize doğru yolu gösterecektir.

Sevgili Rab’deki kardeşim burç; güzel ifadeleriniz için Rab’de sevgilerimi sunarım. Bundan 20 dk. önce büyüğü İstanbul’a yolcu ettim. Siz ve sevgili kardeşim halleluya’nın yazılarını anca okuduğumdan yanıt yazıyorum. Agape kilisesine , her daim kaldığınız süre içinde uğramanıza sevinirim ki; Rab’de sevgilerimi iletiniz.Yalnız tanıdığınız bazı kardeşler şu anda orada olmayabilirler ki; – herkes Rab’de olduğundan – Rab’bin sevgilerini iletmenize sevinirim.

Daha çok var; ama unutmayınız güzel haberinizi Rab’de bekliyorum. ” Kaybolan Oğul Benzetmesi ” de gerçekten önemli. Bunu unutmamalıyız. Sen daha iyi bilirsin. Gerçekten Rab’bin bize gösterdikleri ya da ilettikleri yaşamlarımızda bir pusula ! Aynı Samiriyeli ve diğer benzetmeler gibi… Rab’bin ışığının sarmalında kalınız.

isasiyahbeyaz İnsan, canına karşılık ne verebilir ?

Dünyayı kazansan neye yarar ?

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! :kucak: