#28546
Anonim
Pasif

Hrant Dink, hala Agos’un önünde yatıyor!

Gönderdiğim son yazının üstünden 3 ay geçmiş neredeyse. Her hatırlayışımızda canımızı bir daha yakan, ama hiç unutmamak için hafızamızın en kanlı canlı yerine kanırtarak yazmamız gereken bir kayıbın üstüne yazılmış bir yazıydı. Bugün gelinen noktada ne o görkemli kalabalığın ayak sesleri kaldı geride ne de içine saklandığı karanlıktan bile daha karanlık katillerin yakalanacağına olan inancımız…

İstisnalar dışında sadece satır aralarında rastlar olduk cinayetle ilgili haberlere. Onları da yakında göremeyebiliriz.

Katiller tüm dokunulamazlıklarıyla kanlı tahtlarının arkasına keyifle yaslanıp bize pis pis sırıtıyorlar. Gerçekler ne kadar derinleşirse derinleşsin, onların pisliğine ulaşamadan sığ kalacağını bildikleri için rahattalar.

Osmanbey’den geçerken içim burkuluyor her seferinde. Yüzümü çevirip karşı taraftan yürümek istesem de kendimi her seferinde Agos’un önünde buluyorum. Korkuyorum. Acaba ayaklarıma kan bulaştı mı diye kontrol ediyorum ayakkabılarımı tam da Hrant Dink’in yattığı yerde. Biliyorum o uzunca bir zaman orda yatacak. Taa ki gerçek katiller hesap verene kadar. Umarım sonsuza kadar sürmez.

Unhold

http://www.antikunti.com/hrant-dink-hala-agos’un-onunde-yatiyor/