Re: Kabul ettiğim tanıklık!

#35505
Anonim
Pasif

“Fakat benim kabul ettiğim tanıklık insandan değil, ancak kurtulasınız diye bu şeyleri söylüyorum” (Yuhanna 5:34).

RAB’bimiz, insanlardaki tanıklıkları kabul etmiyormu.?
Bu ayeti okuduğumuzda ,doğal olarak ilk önce aklımıza gelen bu sorudur.İSA MESİH diyorki,

“Kendim için tanıklık edersem,tanıklığım geçerli olmaz.”
yuhanna 5:31

Tanrısal buyrukta bizler biliyoruzki, Tanıklığın geçerli olması için iki yada üç tanık tanık olunmalıdır.

RAB İSA MESİH, kendi Tanrı’sallığı ile ilğili tanıklığında, bu kurala uydu.Betimlenen tanıklıklarında, Vaftizci yahya’nın tanıklığının yanında, Baba’nın İsa Mesih için olan tanıklığında okuyoruz.

“Yahya yanan ve ışık saçan bir çıraydı.Sizler ,onun ışığında bir süre çoşmak istediniz.Ama ,benim Yahya’nınkınden daha büyük bir tanıklığım var.Baba’nın bana verdiği işler,şu yaptığım işler,beni Baba’nın gönderdiğine tanıklık edıyor..Beni gönderen Baba da benim için tanıklık etmiştir.”
Yuhanna 5:35.36

Ve Eski Antlaşmada yazılan,Kutsal yazılarla ilğili tanıklıklar.

“Kutsal yazıları araştırıyorsunuz.Çünkü bunlar aracılığı ile sonsuz yaşama sahip olduğunuzu sanıyorsunuz..Bana tanıklık eden bu yazılardır.”
Yuhanna 5:39

İSA MESİH ‘in neden “benim kabul ettiğim tanıklık insandan değil”demesini şimdi anlıyoruz.

Yahya’nın tanıklığı İSA MESİH’in TANRI’sallığı ile ilğili tek tanıklık değildi.TANRI’nın O’na vermiş olduğu mücizeler TANRI’nın O’nu gönderdiğinin kanıtıydı.Yaşamında hizmetinde,öğrencilerine mücize yapmaları için verdiği güç ve onlara verdiği yetki,Eski antlaşmada kendisi ,ile ilğili peyganberlikler,İSA MESİH ve O’nun TANRI’sallığı ve tanıklığının kanıtlarıydı.

Günümüze dönersek,yaşamlarımızda etkin olan,bizi değiştiren ve bize güç veren ,bize şifa veren,Kutsal Ruh’un tanıklığı,anlatılan İman ikrarlarının, başkalarına teşvik veren tanıklıkları,
Bilinen ve bu gün bir çok insanın tanıdığı bilimsel , kültürel,teknolojik,
tıp alanlarında isim yapmış inanlı ve Tanrı inançına sahip olan insanların tanıklığı,Kutsal Ruh’un yaşamımızda , yaptığı olagan üstü
mücizelerin tanıklığı TANRI’sal RUH’un hayatlarımızda nasıl çalıştığına ait en güzel tanıklıklardır.

Ruhsal olarak iyi olmadığımız,bir günde,Kutsal Ruh’un yönlendirmesi ile bize gelen bir İnanlının bize verdiği teşviş ve teselli,Güzel yazılmış,ruh’a hitap eden TANRI ile ilğili paylaşımlar,yada Kilisede duyduğumuz güzel bir vaaz,yada,dinlediğimiz,bizi Ruhsal olarak RAB’be yakın hissettiren bir ilahi,Kilise içinde kuralların onlar için geçerli olmadığından haberleri, bile olmayan bıdır bıdır yeni yürüyen bebeklerin sevinç çığlıkları. Hrıstıyanlık ve İSA MESİH’i tanımak isteyenlere verilebilinecek en güzel tanıklıklardır.

TANRI tarafından yüreğe İSA MESİH’in çağrısı konmuşsa,İSA MESİH’e ve O’nun gerçeğine açlık duyuyorsa, bir insan zaten gelip bulacaktır. Tüm bu güzellikleri.
Kutsal RUH, zaten O’nu ait olduğu yere götürecektir.

“İSA,yaşam ekmeği Ben’im Bana gelen asla açıkmaz Bana iman eden asla susamaz dedi.”

Esenlikle.