#31475
Anonim
Pasif

@izmirligizem 10753 wrote:

sevgili kores
aslında ben kutsal kitapta binlerce çelişki olduğunu söylemek istemedim.sanırım yalnış anlaşıldım onun içinde özür dilerim.ben sadece bu kitaplar ile ilgili fazla bilgiye sahip olamadığımızdan bir sürü çelişki bulabiliriz dedim. yani aslında çelişki değil ama biz onları çelişki olarak algılıyabilir ve öyle yorumlayabiliriz demek istedim.sonuçta bu sanal ortamda insanların niyetleri tam olarak anlaşılamadığından böyle yalnışlıklar olabiliyor. onun içinde tekrar özür dilerim.
hz mesihin mucizelerine gelince
onun eşsizliği tartışılamaz bile. babasız dünyaya gelişi yaşaması ve göğe alıonması başlı başına mucizelerdir.bunu kabul etmemek mümkün değildir.ama işte amalar var.mesihin yaşamına baktığımızda diğer peygamberlerden farklı bir yaşam sürmediğide aşikardır.diğer peygamberler gibi bir göndereni olduğunu kendisi söyledi.diğer peygamberler gibi dua ederdi yardım isterdi. diğer peygamberler gibi vaaz verir insanları doğruya çağırırdı. yani kısacası yaşamı diğer peygamberlerin yaşamından pekde farklı görnmüyordu. bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum

saygılarımla

sevgili izmirligizem
Rab’bimiz İsa Mesih’in yaşamı tabiki diğer peygamberlerden cok cok farklı idi. Ki kendisinin bir PEYGAMBER DEĞİL MESİH olduğunun altını cizmek isterim. ki bununla ilgili kuranda da İSA için MESİH kelimesi kullanılmıştır. Bu noktada kendisi peygamber değil mesih olduğu için örneğin: hiç bir dünyasal mal varlığı elde etmemiştir ( edemez miydi ) hiç evlenmemiştir (evlenemez miydi) ve en büyük ayrım noktasına geliyoruz Rab İsa Mesih HİÇ GÜNAH İŞLEMEMİŞTİR. konu ile ilgili ayetleri ve karşılaştırmalı okumalar yapmak istersen internet de biraz dikkatli gezinmen senin için faydalı olacaktır. Umarim Rab’bin sevkatli elleri sanada dokunur .
amin