#31457
Anonim
Pasif
izmirligizem;10737 wrote:
sevgili kayram
evet isa mesih ölüleri diriltmiştir. körlerin gözlerinide açmıştır.buna benim hiç bir itirazım yok bunlar zaten mucizelerdir.olması gerekenlerde bunlardır. sevgili kayram unutmaki musada denizleri yarmıştır.yani peygamberlerin mucizeleri vardır ve inanırız onlara.ama bu onların rab olduğunu tanrı olduğunu göstermez.
saygılarımla

Değerli izmirligizem,

Sanırım KAYRAM kardeşimizin orada bahsetmek istediği Mesih’in Rab oluşu. Evet bütün peygamberler mucize gösterir ama sadece Rab ölüyü diriltebilir yada sadece Rab cansız bir şeye can verebilir. Ve Mesih İsa da (Yani Rab) ölüyü diriltip cansız bedene can vermiştir.

Zaten KAYRAM kardeş o mesajını Evangelist Bey’e hitaben yazmış. Evangelist Bey Mesih İsa’nın günahsız olduğunu, ve bizi de ancak günahsız bir kişinin kurtarabileceğini söylemiş. Ki çok da doğru demiş. KAYRAM kardeşte İsa’nın günahsızlığını gösterebilmek için ölüyü dirilttiği olayı anlatmış. Çünkü Ölüyü kim diriltir? Sadece Rab diriltir… Peki Rab günahlı mıdır? Kesinlikle hayır… Bu kadar günah içinde yüzerkende bizi sadece günahsız biri kurtarabilirdi… Bence çok doğru bir mantık.