#31454
Anonim
Pasif

@abud 10720 wrote:

Sevgili Burç, yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Zira sizin de değindiğiniz gibi Kuran baştan sona kadar bir çelişki yumağı. Umarım bu düşüncemizi Müslüman kardeşlerimiz yanlış anlamazlar. Yanlış anlaşılsın diye de yazmıyoruz zaten. Gerçekten istisnasız şartsız hiç kimsenin kutsalına ve değerine hakaret etmek gibi bir niyetimiz de yok.

Gerçeklerin bilinmesi dileği ile.

sevgili kardeşim ben hristiyanlar cehhenmlik diye bişey demedim.yada kuarn böyle diyor diye bişeyde demedim.bunu diyen başka bir arkadaş islamiyetten hristiyanlığa yolculuğum diyen kardeşimiz söyledi.çok şaşırdığınıda söyledi bende şaşırma dedim sizinde inancınız başkasını cehenmlik ilan ediyor dedim hepsi bu.
ayrıca ben kuran hakında söylediklerinizi bir müslüman olarak yalnış anlamıyorum içiniz rahat olsun.herkes fikrini söyler ve gerçekler ortaya çıkar.ben kuranı savunmam çünkü kuran zaten kendini kanıtlamıştır. 1400 yıl önce gelmiş ve bugün 1.5 milyar inannanı mevcutuur.
peki acaba siz incille ilgili benim kadar hoşgörülü olurmusunuz?
sevgili kardeşim kutsal kitapları tartışmak haddim değil ama aklıma takılıyor işte.
kuran için çelişkiler yumağı diyorsun acaba kutsal kitapta yokmu bu dediğin çelişkiler. ben sana binlercesini bulurum.dediğim gibi bu kitaplar ile ilgili ilimleri bilmesek bunları çelişki olarak görürüz.
kuranı yorumlarken o ayetin ne için indiği çok önem taşımaktadır.bunu göz önünde bulundurmanı rica edicem

sevgili kayram
evet isa mesih ölüleri diriltmiştir. körlerin gözlerinide açmıştır.buna benim hiç bir itirazım yok bunlar zaten mucizelerdir.olması gerekenlerde bunlardır. sevgili kayram unutmaki musada denizleri yarmıştır.yani peygamberlerin mucizeleri vardır ve inanırız onlara.ama bu onların rab olduğunu tanrı olduğunu göstermez.
saygılarımla