#31448
Anonim
Pasif

@BURÇ 10717 wrote:

İşin en ilginç yanıda bu ya:) verdiğiniz ayetlerde öyle diyor, ilerleyen yerlerde Hristiyanlar cehennemliktir onlarla sakın ilişki kurmayın diyor… Biraz daha ilerleyen yerlerde daha çok gaza gelip eğer onlar yanınıza gelirse öldürün diyor… Yani bir yerde Hristiyanlar için bir şey diyor öteki yerde bambaşka bir şey diyor… Kim ne derse haklıdır bu konuda :)

Aslında bu mantık Kuran’ın bir çok yerinde var. Mesela Kuran’ın indiği dönemde Araplar Tevrata ve İncil’e sahiptiler. İncilin için de ne yazılır, Tevratın içinde ne yazılır bunlar a dan z ye bilinmektedir… Bunların bilinmesiyle Muhammed eski ve yeni antlaşmayı Allah’ın kelamı olarak niteler ve Allah’ın kelamınında hiç bir şekilde değişmeyeceğini söyler… Ama Kuranda sayfaları çeviririz ve Tevratla İncil’in içeriğinin çok iyi bilinmesine rağmen tevrat ve İncil’de “Ahmed adında bir peygamber geleceği”nin yazılı olduğu söylenir… Ya da ne bileyim, İsa’ya Tanrı denildiğinden dolayı bizleri kafir eden Kuran, bir kaç ayet sonrasında İsa’yı Ruhu Kudüsle (kutsal ruhla) besledik der… Bunun gibi daha onlarca örnek var. Kuranda bir ayeti baz alıp bir şey söylüyoruz, ama söylediğimize (yani kuranın ayetine) zıt gelen başka bir ayet veriliyor. Bu işin sonu yok yani…

Sevgili Burç, yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Zira sizin de değindiğiniz gibi Kuran baştan sona kadar bir çelişki yumağı. Umarım bu düşüncemizi Müslüman kardeşlerimiz yanlış anlamazlar. Yanlış anlaşılsın diye de yazmıyoruz zaten. Gerçekten istisnasız şartsız hiç kimsenin kutsalına ve değerine hakaret etmek gibi bir niyetimiz de yok.

Gerçeklerin bilinmesi dileği ile.