#31401
Anonim
Pasif

Quote:
Gece yatmadan önce dua ediyorum ve sabah uyandığımda şükrediyorum. Hayatta sahip olduklarım için şükrediyorum, herseyi farkli görüyorum artık ve Mesih’in söylediklerinin değiştirilmediğini nerden biliyorsun diye sorarsaniz, her duydugum ayet ezberimde kalıyor. Ben senelerce arapça dua ve sure ezberledim, sadece bir kaçı hatırımda kaldı. Hatta bu öğrendiklerimi çevremdekilerle de paylasiyorum. Ama şanslıyım, sadece çeviri bazen zor oluyor ama cok keyif aliyorum. Sanırım beni anlıyorsunuz, benim içimde çok büyük bir inanç oluştu ve herkesin yüreğine aynı sevgiyi diliyorum./QUOTE]

Sevgili Jackie,
Ben de sizler gibi değerli kardeşleri tanıdığım için çok mutluyum. Rab sizi bol bol bereketlesin. Herbirimiz karanlıktan ışığa, ölümden yaşama geçtik, yepyeni birer insan olduk. Mesih’i tanıdıktan sonra hayata bakış açımız değişti, insanlara bakış açımız değişti. Umutsuzluğumuzun yerini sonsuz bir umut aldı, sevinçle dolduk, en zor durumlarda dahi sevinebiliyoruz, mutluyuz. Çünkü kendisine güveneceğimiz, bizi seven, kayıran, değer veren, tüm gereksinimlerimizi karşılayan sevgi dolu, merhametli bir Göksel Babamız var. Hamdolsun!

O’nun iyilikleri, bereketleri, sevgisi ve kayrası için O’na ne kadar teşekkür etsek azdır. Tanrı’da bizlerden bunu bekliyor.Tanrı’yı en çok hoşnut eden şey, teşekkürlerimiz ve hamtlarımızdır.

‘Ya Rab sana şükretmek, ey yüceler Yücesi, adını ilahilerle övmek, sabah sevgini, gece sadakatini, on telli sazla, cenk ve lirle duymak ne güzel!

Çünkü yaptıklarınla beni sevindirdin ya Rab, ellerinin işi karşısında sevinç ilahileri okuyorum.

Yaptıkların ne büyüktür ya Rab, düşüncelerin ne derin! (Mezmur 92:1-3).

Bundan sonraki iman yaşamınızda Rab’bin size yaşamınızın her alanında rehber olmasını, yol göstermesini ve zafer kazandırmasını diliyorum.

Sevgilerimle